Sohbet Severler İçin Önemli İpuçlarıİnsanlar konuşarak anlaşan varlıklardır ama yine de konuşarak da zaman zaman anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor çünkü kendimizi doğru şekilde ifade etmek bizim sosyal ve sanal hayatımızda oldukça önemlidir eğer karışımızdaki insana kendimizi doğru ifade edeceksek mutlaka ama mutlaka kullandığımız kelimeleri doğru seçmeliyiz. Özellikle sohbet odaların da dikkat etmemiz gerekir çünkü orada hem ön yargılar var hem de yazışarak anlaştığımız insanlar var.

Sadece chat yaparken değil tabiki sosyal yaşantımızla da insanlarla iç içe olup sürekli insanlarla vakit geçiriyor gerek iş hayatımızda gerek ev hayatımızda insanlarla muhabbet halinde oluyoruz.  Bunun için kendimizi iyi ifade edebilmeli ve kalp kırmamalıyız. Kalp kırmak çok kolay olsa da tekrar o kalbi kazanmak oldukça zordur.

Birde tabiki geçici hayatta insanları kırmak yerine onlara daha güler yüzlü olmak her zaman iyi insanların işidir ve bu iyi insanlar kazanır. Zaman zaman bizde bir şeylere kızsak da biraz daha sakin olup, doğru düşünmemiz gerekir.

Yapısal kızgınlıklar herkese zarar verir ve sürekli etrafınıza ateş saçan kötü bir insan olursanız çevrenizde gittikçe insan kalmaz ama güler yüzlü, hoş sohbetli olursak herkes bizi sever ve aynı zamanda saygı duyar.

Kendimize saygı duydurmak tamamı ile bizim elimizde tabikii bu durum böyle diye her insanla anlaşacağız diye bir şey yok anlaşamadığımız insanlara saygı duymalıyız onunla kavga etmek yerine uzak durmak daha mantıklı hem sizde yorulmazsınız böylece.

Sanal siteler de bu durumla çok fazla karşılaşıyoruz birbirleriyle anlaşamayan insanlar hemen kavga ediyor ve yeri geliyor atılma durumunda kalıyorlar böyle bir şey söz konusu olmaması için onları İGNORE etmeniz yeterli yazdıklarını görmeyeceksiniz böylece de daha rahat muhabbet etmiş olacaksınız. Karşımızdaki kişi nerede ne şekilde olursa olsun birazcık empati duygumuzu harekete geçirip hemen empati yapmamız gerekir.

Belki de gerçekten art niyeti olmadan yanlış şeyler söylemiş ya da yapmış olabilir empati yaparak bu durumu göz ardı eder ve anlayışlı oluruz. Bu hepimiz için geçerli doğru düşünmek, doğru hareket etmek gerçekten daha akıllı insanların işi olup her insanda bu kabiliyetin olmadığını görüyoruz o tür insanlardan da uzak duruyoruz ne kendimizi ne de karşı tarafı yıpratıyoruz.

İnsanlarla sözlü ve yazılı iletişim olduğu için sözlü iletişimde hal ve hareketlerimizi belli edebiliriz lakin yazılı iletişimde bu olağan bir durum olmadığı için belli edemeyiz yazarken daha dikkatli olmalıyız ki karşımızdaki insan bizi daha kolay şekilde anlasın ve yanlış anlamasın.

Peki bu sizin hayatınıza ne kazandıracak? Bu sakinlik ve saygı, sevgi anlayışı size her zaman kazandırır insana ne kadar saygı verirseniz insanlarda sizinle olan mesafelerini korurlar ve saygı duyarlar. Böyle iyi bir insan olmak varken sağa sola, herkese sataşan insan olmaya hiç gerek yok.

Kimse kimseyi sevmek zorunda olmasa da toplumda hep beraber yaşadığımız için saygılı olmalıdır. Saygılı, mutlu, eğlenceli konuşmalar dilerim.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Sohbet Severler İçin Önemli İpuçları İle Benzer Sohbet YazılarıSohbet Severler İçin Önemli İpuçları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?