HakkımızdaChat odalarımız 2016 Haziran ayının 28’in de açılmıştır. Kısaca genel faaliyet alanımız; anlık olarak kişilerin birbirlerine ulaşabilecekleri yazılı ve resimli olarak sohbet edebilecekleri bir sayfa olarak tanımlanabilir.

90’lı yılların başında ortaya çıkmış olan ve mesajlaşma uygulamalarının atası kabul edilen İRC sunucusu olarak hizmet vermekteyiz. Kişiler global kanalları kullanabilecekleri gibi kendilerine ait özel odalar oluşturarak konuşmanın keyfini yaşayabilirler.

İrc.sipsevdi.net sohbet sunucumuz ve odalar tamamı ile ücretsiz olup bundan sonra da ücretsiz hizmet vermeye devam edecektir. Chat kültürünü benimsemiş ve yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen bir kitleye aracılık ederek onların bu ihtiyaçlarını karşılarız.

Mobil cihazlardan veya diğer cihazlardan rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.  Sosyal medya sitelerinin aksine kendinize ait bir profil oluşturma veya profilinize paylaşım yapma şansınız yoktur. Buna benzer bir özellik olan nick kayıt işlemi ile kullanmak istediğiniz takma isminizi şifreleyerek (nick) yalnızca size ait olmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya sitenizde bulunan veya telefonunuzda yer alan resminizi yükleyebilirsiniz ancak bunun için takma isminizin (nickinizin) kayıtlı olduğundan emin olun.

Özel görüşme yapmak için veya özel mesaj alabilmek için durumunuzu online konumuna getirmelisiniz. Eğer; meşgul, Çevrimdışı veya (away) durumlarını ayarlamışsanız size gelen mesajları görme şansınız olmayacaktır. Özel mesajları kapatmak için seçeneği işaretlerseniz kimseden mesaj almazsınız.

Bu tür sohbet sitelerini daha önce kullanmamış ve kendinize bir rehber arıyorsanız https://www.sipsevdi.net/sorular ve https://www.sipsevdi.net/komutlar  bölümünde İRC komut sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vizyonumuz

  • Gelecekle ilgili kararlar ve planlamalar yaparken ziyaretçilerden gelen istek ve beklentiler doğrultusunda kararlar alıyoruz. Tek taraflı kararları alıp uygulamayı kesinlikle doğru bulmuyoruz.
  • Gelişen çağa ayak uydurarak ziyaretçilerin sorunsuz bir şekilde kullanım sağlamalarını amaçlamaktayız.
  • Düzenli bir yönetim kadrosu ile günün tüm saatlerinde ortaya çıkabilecek problemleri en asgari düzeye indiriyoruz. (nick şifreleme, Profil resmi yükleme, Kanal kiralama, Rahatsız edici söz, davranışlar ve başka birinin gizli bilgilerini paylaşmak ) gibi. https://www.sipsevdi.net/gizlilik ilkesi sayfasından bu  konu  ile alakalı bilgileri okuyabilirsiniz.
  • Platformumuzu kesinlikle Türk aile kültür ve ahlak yapısına uygun kalmasını sağlıyoruz. Bu değerlere uygun olmayan mesajlar, Resimler, Davranışlar ve buna benzer materyallerin kullanımının tespit edilmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılacağını hatırlatırız.