Yeni Nesil Sohbet Odalarıyeni-nesil chat

21’nci yüzyıl kuşkusuz insanoğlunun bu güne değin hiç olmadı kadar bireysel yeteneklerinin öne çıktığı teknolojiyi ve buna bağlı gelişen sistemleri kendilerine ve çevrelerine entegre etmeleri bakımından zirveye ulaştığı nokta olarak nitelendirilebilir. Özellikle iletişim kurma açısından bu yüzyıl oldukça önemlidir. Son 20 yılda atılan adımlarla telefonlar, Tabletler ve bilgisayarlardan anlık olarak iletişim kurabiliyor ve yeni nesil sohbet deneyimlerini yaşayabiliyoruz.

Biraz daha geriye gidersek chat yapma kültürünün 90’lı yılların başında oluşmaya başladığını söyleyebiliriz. Sosyal medya ve türevleri gibi uygulamaların olmadığını düşünürsek o dönemlerde insanların kullanabilecekleri tek yer irc (internet relay chat) sunucularıydı ve oldukça da popülerdi.

Günümüzdeyse artık bu alt yapının yerini akıllı telefonların çıkmasıyla sohbet uygulamaları almıştır. O küçücük uygulamalar ile hem sesli hem görüntülü hem de çeşitli dosya aktarımları sağlanabildiği için mirc sohbet programların pabucu dama atıldı diyebiliriz.

Belirli bir yaş aralığında yaşamış ve o günleri görmüş kişilerin çoğunlu halen irc (internet relay chat) sisteminden tamamen kopmuş değiller. Ancak şikayetçi oldukları tek nokta herhangi bir gelişim ve yeniliğin olmamasıdır. Bu eksikliği görüp bazı yeni nesil sohbet odalarını kullanıcılara sunmayı düşündük. Epeyce bir araştırma aşamasından sonra yaptığımız yeniliklerden bazıları aşağı da listelenmiştir.

Yeni Nesil Sohbet Odaları Neler Sunar?

  • Profil Oluşturabilmek; Eğer isminiz kayıtlıysa kendinizin ve diğer kullanıcıların görebileceği şekilde profiliniz olur. Profiliniz de anlık durumunuzu belirtebilirsiniz. İşteyim, Çalışıyorum ve meşgul gibi seçenekler bulunur diğer kişiler bu durumdan haberdar olur. https://www.sipsevdi.net/gizlilik/profil-kullanim-sartlari buradan profil ile ilgili sorunları ve kullanımını öğrenebilirsiniz.
  • Resim ekleyebilmek; En büyük yenilik profilinize bir fotoğraf yükleyebilmenizdir. İster kendinizin isterseniz de beğendiniz bir fotoğrafı yükleyebilir ve bilinirliğinizi daha da arttırabilir resimli chat yapmanın eşsiz farklılığını test edebilirsiniz. Kötü niyetli resimler ve görseller konusunda oldukça seçici olup genel ahlak kurallarına aykırı veya insanları kutuplaştırıcı resimleri kullanamadığınızı hatırlatmak isteriz.
  • Yeni nesil sohbet odalarında arkadaşlık listesi oluşturabilirsiniz. Sürekli konuştuğunuz veya daha yakın olmak istediğiniz kişilere arkadaşlık isteği gönderebilir bu sayede onlarla daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.
  • Ek olarak çeşitli mimik ve jest hareketlerini yansıtan farklı emojiler ve her cihazda sorunsuz çalışan uygulamamız bizleri rakiplerimizden bir adım öne çıkarmaktadır.

Bu alanda farklılık arayan ve bunu bir türlü bulamamış kişilerin beğenebilecekleri bir alan oluşturduğumuzu düşündük. Kullanıcıların bu noktada bizlere yapacağı olumlu veya olumsuz geri dönüşlerin bizler için oldukça önemli olduğunu söylemeliyiz. Çünkü yenilikleri kendimiz için değil kullanıcıların kolaylığı açısından oluşturuyoruz.

Yeni nesil sohbet odalarını kullanan ziyaretçilerin bizlere fikirlerini açık yüreklilikle belirtmeleri bizim kendi pozisyonumuzu daha iyi ayarlamamıza yardımcı olurken kullanım deneyimini daha da üste çıkarmamıza yardımcı olacaktır.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.870
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok


Yeni Nesil Sohbet Odaları İle Benzer Sohbet YazılarıYeni Nesil Sohbet Odaları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?