Anonim Chat Sitesianonim sohbet

Günümüz de gizliliğin eskiye nazaran daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Birçok işlemin dijital olarak yapılması insanların gizliliğe daha da önem vermelerine sebep olmuştur. Bunlara iyi örnek anonim chat siteleridir. Kısıtlı zamanı veya bolca zamanı olan kişiler chat yaparak bu zamanı değerlendirebilirler. Dikkat ettikleri nokta ise kişisel bilgilerinin veya gizli kalması gereken bazı bilgilerin açığa çıkmaması ve ikinci şahıslar tarafından bilinmemesidir.

Bu konuda duyarlı olduğumuzu https://www.sipsevdi.net/gizlilik sayfasında sizler için hazırlamıştık. Öncelikle şifresiz ve kayıtsız olarak sohbet edebileceğinizi bilmeniz önemlidir. Bu gibi kişileri yorucu ve onlar için ön yargılar oluşturabilecek fonksiyonları ön koşul olarak sunmuyoruz ve kişilerin tercihlerine bırakıyoruz.

Anonim chat yapmak için yapmanız gereken yalnızca takma bir isim kullanmaktır buna İrc’de (internet relay chat) sunucularında (nick name) ismi verilmektedir. Tamamı ile sizi yansıtan ve kendinize yakıştığını düşündüğünüz ismi alarak sohbet odalarına girebilir ve özgür olarak konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak ip adresleriniz ve bağlantı kurduğunuz bölge (lokasyon) asla diğer kişilerle paylaşılmaz.

Anonim Chat ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizlere düşen görevleri de bilmenizde yarar görüyoruz. İster genel kanallar olsun ister özel odalar olsun tam anlamı ile tanımadığınız insanlara kişisel bilgilerinizi vermemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra oluşabilecek maddi veya manevi kayıplardan sayfamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

İsteyen kişiler yaşadıkları yeri, Yaptıkları işi, Hayattan beklentileri gibi konuları karşılarında ki insanlarla paylaşabilirler ki bu da gayet normal bir durumdur iki insanın birbirini tanıyabilmeleri açısından. Anonim chat sitesi kullanmak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken durum üyelik istenip istenmediğidir bununla birlikte herhangi bir dosya yüklenmesi ve transferinin yapılıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz.

Sizler için oluşturulmuş il sohbet odalarını kullanabilir size yakın olan insanları daha rahat tespit edip onlarla daha fazla etkileşim halinde olabilirsiniz. Düzenli olarak konuştuğunuz veya konuşacağınız bireyler ile daha sonraki günlerde yüz yüze görüşmek ve tanışmak isteyen insanların sayısı hiç de az değildir. Bunu da göz önünde tutarak hem anonimliği koruduk hem de kişilerin birbirleriyle iletişimlerini daha yakın bir hala getirmeye planladık.

Her iki şekilde de kullanıcıların gizliliğine önem verip hem de oluşabilecek dostlukların zeminin hazırladık. Anonim chat kanalların da herhangi bir kaygı ve endişe yaşamadan uzun soluklu muhabbet etmek sizlerinde hakkı.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 3.406
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok
Etiketler


Anonim Chat Sitesi İle Benzer Sohbet YazılarıAnonim Chat Sitesi yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?