Eğlenerek Chat Yapmak İster Misiniz?Hepimiz günlük hayatımızda eğlenmek için bir takım şeyler yaparız. Kimimiz arkadaşlarımızla vakit geçirir onlarla herhangi bir mekâna gider keyifli eğlenceli sohbet ederiz. Kimimiz eğlenmek için çeşitli eğlence yerlerine gider bunlar bir lunapark olabilir, canlı müzik yeri olabilir.

Birçoğumuz da eğlenmek için muhabbet etmeyi tercih ediyoruz özellikle sanala takılan insanlar daha çok buraya gelip buralarda çeşitli oyunlar oynayıp, radyoda müzik dinleyip insanların sohbet etmesini takip ederek zaman geçiriyor. Siz buradaysanız sanırım en son söylediğimiz kişilerdensiniz. Biz insanlar sürekli aynı şeyi yapıp ev hayatı ya da iş hayatı durumunda olduğumuz için kafamızı dağıtacak çeşitli, yeni etkinlikleri tercih ediyoruz.

Yani insanların kafasını dağıtacak şeyler yapması illa etkinlik ya da sosyal hayatı olacak diye bir şey yok kimi insan evinde kahvesini ve kitabını alıp köşeye çekilir ve bu o insan için bir nevi kafa dağıtmaktır. Kitaplar öyledir seni farklı bir âleme götürür ve içinde hapseder ve böylece sosyal yaşantımızdan uzaklaşıp rahatlarız.

Muhabbet etmek konuşmak insanların kafasını dağıtması için en önemli etkilerden birisi birilerine sıkıntımızı anlatmak derdimizi anlatmak ya da mutluluğumuzu ve sevincimizi paylaşmak vazgeçemediğimiz etkinliklerdir. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinmek isteriz ve hayatta bu şekilde sosyalleşiriz. İnsanlarla konuşarak geçer zamanımız gerek iş yerinde gerek sosyal alanlarda sürekli insanlarla irtibat halindeyiz bazen reel insanlardan sıkılıp kendimizi sohbet sitelerine atarız ve orada hiç tanımadığımız insanlarla yazışmaya başlarız.

Onlarla arkadaş olmaya çalışıp ve olduğumuzda bu arkadaşlığımız ilerler ve güzel muhabbetler gerçekleşir. Onlarla keyifli zaman geçirmek için beraber yarışma odalarında yarışır, gerek sesli konuşup beraber eğlenceli sohbet geçirebiliriz. Kimselere anlatamadığımız ya da tanıdığımız insanlarla anlatamadığımız şeyleri sanal ortamdaki insanlara bizi tanımadığı için gayet rahat şekilde anlatırız ve bu insan olarak derdimizi, sevincimizi biriyle paylaştığımız için bizi rahatlatır.

İnsanlar konuşmadan anlaşamazlar bu yüzden insanları anlamamız için onları tanımamız gerekir. Tanıma da anlatmak, yazışmak ile olur bu yüzden sanal ortam demeden insanların sizi daha rahat, daha normal ve daha doğru şekilde anlaması için ve sizi yanlış anlamaması için kişilere kesinlikle en doğruları ve kendinizi en uygun şekilde ifade etmeniz gerekmektedir.

Bu ortamda yanlış anlaşılmalar çok fazla oluyor çünkü kişiyi sadece yazışarak anlamaya çalıştığımız için herhangi bir mimik hareketi gösteremediğimiz için insanlar bazen sinirlenebiliyor ve durumu yanlış anladığı için kavgalar olabilir. Sosyal yaşantınızda nasılsanız burada da öyle olup kişilere kendinizi chat yaparken doğru ifade etmeniz gerekmektedir.

Burada zaman zaman insanlar sizin espri yaptığınızı dahi anlamayacaktır bunun için smile yani emojiler koyarsanız cümlenizin sonlarına daha ferah şekilde anlaşma sağlayacaksınız. Eğlenmenin doğru yeri doğru adresindesiniz. Eğlenmek artık size bir tık kadar uzak. Keyifli, eğlenceli zamanlar geçirmeniz dileğiyle.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.018


Eğlenerek Chat Yapmak İster Misiniz? İle Benzer Sohbet YazılarıEğlenerek Chat Yapmak İster Misiniz? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?