Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenleryeni bir ilişkide yapılmaması gerekenler

Yeni bir ilişkinin kapılarını aralamak karşınızda ki kişiye güven duymak kolay olmadığı gibi zaman da gerektirir. İlişkiler de ki yakınlaşma sürecine yeni şeyler keşfetmek diyebiliriz. Bu keşif sürecinin kişiden kişiye değişen olumlu veya olumsuz yönleri muhakkak oluyor.

Sıcakkanlı ve esprili olmanız kısa süre de yeni arkadaşınıza uyum sağlama konusunda sizlere yardımcı olabilir. Ancak fazla konuşmayan çevresine karşı soğuk biriyseniz bu süreç daha da uzayacaktır.

Başlangıç döneminde Karşılaşılan zorluklar, Beklentiler ve yakınlaşma gibi basit ama önemli konuları inceleyerek yeni bir ilişkide yapılmaması gerekenler konusunda deneyim ve tecrübelerimizi sizlere aktaracağız.

Özen Göstermek Büyük Önem Taşıyor

Yeni adayınızın fikirlerine ve düşüncelerine saygı gösterin. Onunla buluştuğunuzda konuşmalarınıza ve giyiminize özen gösterirken onun hayatına kesinlikle saygı duyun. Yeri gelmişken İlk buluşma için önemli tüyolar hakkında da bilgi sahibi olmak için konuya göz atabilirsiniz. İlk intibanın ilişkiler de hayati önem taşıdı gerçeğini görmezden gelmeyin. Sırf benimle ilgilensin diye onu memnun etmek için de ekstra bir çaba içinde de olmayın.

Sonradan oluşabilecek sorunlarla yüzleşmemek için kendi olmazsa olmazlarınızı ona söyleyin veya hissettirin ki oda farklı beklentiler içinde olmasın.

Dürüstlük Her Zaman Kazanır

Yukarı da keşfetme sürecinden bahsetmiştik bu süreç kişilerin birbirlerini tanımalarıdır. Siz karşı tarafı tanımak istiyor ve hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz değil mi? Aynı şeyi inanın karşı da ki kişi de istiyor. Bura sağlam bir ilişkinin yeşermesini istiyorsanız dürüst olmalısınız. Kendinizi, Yaşantınızı ve aile hayatınızı farklı göstermeyin.

Sizi kabullenecek ve sevecek olan kişi öyle kabul etsin etmezse de zaten amiyane tabir ile yol verin gitsin. Zaman geçtikçe gerçeği yansıtmayan eylem ve davranışlarınızdan kurtulmak çok zor olduğu gibi hem size hem de yeni partnerinize ciddi zararlar verebilir.

Sabırlı Olmayı Denemelisiniz

Kusursuz bir ilişki asla yoktur ve olmayacaktır. Önemli küçük çaplı tartışma ve fikir uyuşmazlıklarında sabırlı olmayı seçmektir. Yeni ilişkide yapılmaması gerekenlerden biri de ilişkiden kaçmak ve sonlandırmak oluyor. Bunları konuşarak halletmek pekala mümkün.

Ancak fiziksel veya ruhsal olarak bir baskı altında olmak ve bu eylemlere maruz kalmak sabırlı olmayı asla gerektirmez.

Sakin Olmak Sizi Düzlüğe Çıkartır

Hızlı bir şekilde gelişen ilişkilerin uzun soluklu olması pek olası değildir. Onu tanımak için çok fazla acele etmeyin. Sürekli olarak sorular sorarak onu zor durumda bırakmayın. Aksi taktir de onun size karşı olan düşüncelerinin değişmesine neden olabilirsiniz.

Bazı şeyleri zamana bırakmak en iyisidir. Sabırlı ve sakin olduğunuz zaman çoğu yapı taşının kendiliğinden yerine oturduğunu göreceksiniz. Yeni bir ilişkide yapılmaması gerekenleri gözlemlerimiz ve deneyimlerimize dayanarak sizlere aktardık umarız bunları dikkate alıp yeni heyecan ve hevesleriniz de hatalar yapmazsınız.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Yeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler İle Benzer Sohbet YazılarıYeni Bir İlişkide Yapılmaması Gerekenler yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?