Sağlıklı Bir Evlilik Nasıl Olmalıdırsağlıklı evliliğin sırları

Tarafların birbirini yakından tanımasını sağlayan bu dönem içerisinde tarafların özellikle doğal, ve objektif olması sonraki dönemlerde geçilebilecek evlilik eyleminin sağlıklı bir biçimde devam ettirilmesi açısından hayati bir önem arz etmektedir.

Sağlıklı Bir Evlilik İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Şunlardır;

Sağlıklı Bir Flört Dönemi Yaşanmalı

Magazin programlarında yaşanılan sahte flörtlerin örnek alınarak işlenmesi, beraberinde evlilik temellerinin de sağlıksız olmasına neden olmakta ve bir müddet sonrasında ise, boşanmaların, aile içi şiddet veya tartışmaların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Bu bakımdan temeli sağlıklı bir evlilik açısından flört dönemi ciddiye alınmalı ve bu dönemde bireylerin tamamen doğallık içerisinde birbirlerini tanımaları gerekmektedir.

Uyum Önemli

Sağlıklı bir evlilik açısından bireylerin mutlak olarak birbiri ile uyum içerisinde olmasıdır. Diğer bir deyişle karakterist özellikleri tamamen aynı olmasa da birbirine yakın konumda olması önemlidir.

Örneğin, anti sosyal karaktere sahip olan biriyle evlenilmesi her ne kadar ilk dönemlerde bazı olumsuzluklar doğurmasa da ileri ki dönemlerde birçok yönden olumsuzluklar doğurabilmektedir. Bu bakımdan sağlıklı bir evlilik açısından bireylerin ne gibi karakterist özelliklere sahip olduğu önem taşımaktadır.

Güven Önemli

Sağlıklı bir evlilik açısından mutlak olarak bulunması gereken eylemlerden biri de bireylerin birbirine karşı güven duymasıdır. Kuşku ve korku içerisinde oluşturulan bir evliliğin sağlamlığından söz edilemeyeceği gibi güven duygusu oluşmadan oluşturulan bir evliliğin uzun süreli olarak devam etmesinden de söz edilememektedir.

Hoşgörü Ve İlgi

Sağlıklı bir evlilik açısından mutlak olarak bulunması gerekenlerden biri de hoşgörü ve ilgidir. Tek taraflı olarak işlenmeyen bu her iki eylem sağlıklı bir evliliğin hayat boyu devam ettirilmesi açısından süreklilik kazanması gerekmektedir.

Eşlerin birbirlerinin hata ve kusurlarını kabullenmeleri, hoşgörü ile karşılamaları ve birbirlerine yapmacık olarak değil de doğal olarak ilgi göstermeleri, sağlıklı bir evliliğin devam ettirilmesi açısından önem arz etmektedir.

sağlıklı bir evlilik için yukarıdaki faktörlere mutlak olarak özen gösterilmeli ve olumsuz yönde devam eden evliliklerde ise mümkünse ilk olarak pozitif yönden çözüm yollarına başvurulmalıdır.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.662


Sağlıklı Bir Evlilik Nasıl Olmalıdır İle Benzer Sohbet YazılarıSağlıklı Bir Evlilik Nasıl Olmalıdır yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?