Flört Dönemi Nasıl Olmalıdırflört dönemin zaman yönetimi

İlişki öncesi dönem olarak tanım gören flört etmenin bazı kuralları bulunmaktadır. Dolaysıyla iyi bir flört dönemi açısından mutlak olarak bu kurallara uyum sağlanmalıdır.

Flört Etme Kuralları İse Şunlardır;

Karşı Tarafa Aşık Olsanız Dahi Belli Etmeyin

     Flört döneminin sağlıklı geçmesi açısından karşı tarafın da sizi onaylamasını beklemelisiniz. Bu bakımdan karşı tarafa aşık dahi olsanız bu duygunuzu kesinlikle ona belli etmemeye gayret göstermelisiniz. Aksi durumda onun kendisine yüksek düzeyde güven duymasını sağlamış olabileceğinizi unutmamalısınız.

Meydan Okuyun

    Flört ettiğiniz bireyin hangi konulardan hoşlanıryorsa, ona abartmamak şartı ile hoşlandığı konularda meydan okuyabilirsiniz. Bu eyleminizin karşı tarafın ilgisini çekeceğini ve onun hoşuna gideceğini bilmenizde fayda bulunmaktadır.

Fedakarlık Yapmayın

     Daha ilk günden fedakarlık yaparak ona koz vermekten kaçının. Bu sayede ipleri onun eline vermekten de uzak duracağınızı bilmenizi isteriz.

     Onu Kontrol Altına Almaya Çalışmayın. Öncelikle en aptal erkeğin veya kadının dahi başkaları tarafından kontrol altına alınmasından hoşlanmayacağını belirtmek isteriz.

     Unutmayın, flört bir ikili mücadele yöntemi değil, ikililerin birbirlerini yakından tanımasını sağlayan bir tür deneme türüdür. Bu bakımdan flört dönemi boyunca ve hatta sağlıklı bir ilişki sürdürmek açısından karşı tarafı asla kontrol etme düşüncesinde olmayın. Aksi durumda onun bu düşüncenizi algılaması sonucunda onu kaybetme olasılığınız yüksek olmaktadır.

Kıskançlık Duygularınızı Arka Plana Alın

     Kıskanç bir yapıya sahip olabilirsiniz. Ancak bu yapınızı daha ilk flört süreci içerisinde karşı tarafa belli etmeniz ilişkinizin başlamadan bitmesine neden olacaktır. Çünkü, hiçbir insan özellikle flört döneminde kıskançlık duygusu karşısında kalmayı tercih etmemektedir.

Ona Eski İlişkilerini Sormayın

     Flört dönemi boyunca aşırı meraklı olmamanızı tavsiye ederiz. Bu bakımdan flört yaptığınız insana kesinlikle eski ilişkileri hakkında sorular sormayın. Aksi durumda onun sizden soğumasına ve kaçmasına neden olacaksınız.

Gülün

     Flört dönemi boyunca yüzünüz asık olmasın. Asık olsa da bu durumu karşı tarafa pek belli etmemeye gayret gösterin. Daha ilk süreçte asık yüzlü olmanız, beraberinde flört yaptığınız insanın sizden hızla uzaklaşmasına neden olacağını belirtmekte fayda görmekteyiz.

Kendiniz Olmayı Unutmayın

     Sadece flört zamanında değil, hayatın her alanında başarılı olabilmek açısından kendiniz olmaya özen gösterin. Karakteriniz ne ise o olsun. Flörtünüzde magazinlerdeki karakterleri örnek aldığınız zaman uzun süreçli olarak devam edeceğini hayal ettiğiniz flört döneminizin ne yazık ki çok daha kısa süreceğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.556


Flört Dönemi Nasıl Olmalıdır İle Benzer Sohbet YazılarıFlört Dönemi Nasıl Olmalıdır yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?