Monoton Giden Evliliği Düzeltme YollarıMonoton evliliği canlandırmanın yolları

İlişkilerde ve evlilikler de çiftlerin en büyük şikâyetçisi oldukları durum belirli süreden sonra evliliklerinde ilk heyecanın kalmaması yönündedir.  İnsanoğlu bazı durumları rutine bağlayabilir senelerce birlikte olduğunuz insanı yeterince tanımaya başlarsınız ve onun hakkında öğrenilecek çok da bir şey kalmaz. İlk tanışma da birçok aktiviteyi beraber yaptınız bunu neden devam ettirmiyorsunuz?

Onu elde edebilmek için hem kadın hem de erkek olarak büyük fedakârlıklar gösterdiniz gereksiz davranışlar ve tutumlar ile bunu kaybetmeyi kimse istemez. Bu durumu düzeltmenin bir yolu yok mu? Monoton evlilik nasıl düzeltilir, Monoton evliliklerden kurtulma yolları var mı? Sizlere sunacağımız bilgilerle bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

İletişim Kanalları Açık Kalsın

Sağlıklı iletişim kurulmayan evliliklerin geldiği nokta kavga, Gürültü ve tahammülsüzlük oluyor. Sizin fikirleriniz kendinize göre ne kadar önemliyse onun içinde fikirleri aynı derece de önem taşır. İlk etapta onu dinleyin ve daha sonra siz de düşüncelerinizi açık bir dil ile ifade edin. Onun hakkında ön yargılı olmayın ve olumsuz düşünceleri beyninizden çıkartın.

Hem birliktelikler de hem de evlilikler de ortak fikirlerde buluşabilmek önem taşıyor. Düşüncelerinizin birbirinden farklı olması gayet normaldir. Fikir ayrılıklarında ben haklıyım senin söylemlerin yanlış tutumu sergilemeyin. Sorunları sorun haline getirmektense çözüm odakları bir şeyler üretmeye çalışın.

İki Beyin Bir Beden

Günün büyük bölümünü beraber geçiriyorken bu birlikte vakit geçirme süresini birden bre çok aza indirmeyin. Her insanın bazen yalnız kalmak istediği zamanlar olabilir. Birlikte geçireceğiniz zamanları bir alışkanlık haline getirebilir ve monoton giden evliliği düzeltebilirsiniz.

Yapılan en küçük değişikliklere bile kayıtsız kalmayın. Yeni boyatılan saçlar, yeni alınan elbiseleri kulak arkası yapmayın. Saçlarını oldukça beğendim, Elbisen çok güzel olmuş gibi iltifatlarda bulunarak sevginizi ve ilginizi ona hissettirebilirsiniz. Bu şekilde iltifatlar alan erkek veya kadın elbette biraz şımaracaktır ancak birisi tarafından şımartılan kişi ilişkisinde mutlu olduğu gibi evliliğe zarar veren davranışlarda da azalma olacaktır.

Aile Olduğunuzu Hatırlayın

Evli kişiler bazen ailelerini eşlerinden daha çok ön plana çıkartabiliyorlar. Tüm sorunlarda ailelerin haklı olduğunu ve sizin yanlış düşündüğünüzü söyleyebiliyor. Ailenizin arkasında durmak zorunda olduğunuz durumlar tabii ki olacak. Fakat kendinizin de bir aile olduğunuzu unutmayın. Gereken durumlarda eşinize gereken desteği mutlaka verin ve onun arkasında durun.

Aileye karşı aşırı düşkün olabilir ve onlardan kopmak istemeye bilirsiniz. Eğer bu bağlılık aşırıya kaçıyorsa evlilik Terapistlerinin kapısı çalarak gerekli bilgi ve önerileri uygulayabilir ve monoton giden evliliği düzeltmek adına adımlar atabilirsiniz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.446
Etiketler


Monoton Giden Evliliği Düzeltme Yolları İle Benzer Sohbet YazılarıMonoton Giden Evliliği Düzeltme Yolları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?