İyi Gitmeyen Evlilik Nasıl Düzeltilir?Kuşkusuz evlilik toplumu oluşturan bireylerin en doğal hakkı ve istediği bir durumdur. Bir başka kişi ile Hayatı paylaşmak, eğlenmek, sorunlarla beraber mücadele etmek büyük önem arz etmektedir. Söylemiş olduğumuz durumlarla baş edemeyen bireyler ya evliliklerini sonlandırarak ayrılmak ve boşanmak zorunda kalıyorlar veya da farklı yollar izleyerek evliliklerini kurtarmaya çalışıyorlar.

Sizin de evliliğinizde sorunlar var örneğin evliliğim iyi gitmiyor ve kötü giden evlilik nasıl kurtarılır? Sorularına bir yanıt arıyor ve bu sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda önemli noktalara değinerek bilgi sahibi olmanızı amaçlayacağız.

Problemlerinizi Başkaları ile Paylaşmayın

Özel hayatınızda oluşan problemleri ikinci kişilerle paylaşmayın. Erkeklerin bu konuda çok da dışarıya bilgi verdikleri söylenemez ancak kadınlar yakın arkadaşlarına veya tanıdıklarına evliliklerinde kötü giden olayları anlatmaları bir hatadır.

Söylenen kelimeler kısa vadede olmasa bile ilerleyen günler de muhakkak sizin karşınıza çıkacak ve sorunun daha da büyümesine sebep olacaktır. İlişkiniz de ki problemi illaki anlatmak istiyorsanız bunu kendi ailenizle veya eşinizin ailesiyle paylaşabilirsiniz.

Ilımlı Bir Kişi Olabilirsiniz

Alttan almayı öğrenmeniz gerek. Tartışma yaşadığınız konuda haklı veya haksız olabilirsiniz bura da önemli olan haksız olduğunuzu kabul etmek olduğu gibi haklı olduğunuz bir konuda da çok fazla ısrarcı olmamanızdır. Uzun süre devam eden ağız kavgaları evliliğinize zarar verirken ikili arasında ki gerilimin de artmasına neden olur.

Eski hataları yeniden gündeme getirmeyin. Tartıştığınız bir konu ile hiç alakası olmayan eskiden yaşanmış bir olayı tekrar konuşmayın. Ortada devam eden bir sorun var zaten bunun üzerine neden bir yenisini daha ekleyesiniz ki. Bu şekilde ki bir davranış karşınız da ki kişinin daha da saldırgan veya agresif bir hale gelmesine sebep olabilir.

Başka Sebepler Aramayın

Beraberliğin kötü gidişini farklı sebeplere bağlamayın. Aldatmak ve aldatılmak çok yaygın olsa bile bunu yapmak çok da kolay bir iş değildir. Hiçbir belirti yokken sırf tartışmalardan yüzünden aldatıldığınızı düşünmek yersiz bir düşünce biçimidir.

En önemli konu ise çocuk konusudur. Bir çocuk sahibi olalım da aramız düzelir düşüncesine kapılmayın. Belki bir dönem mutluluğu yakalayabilirsiniz ancak ilerisi için aynı şeyi söylemek mümkün değil. İlk önce sizin kendinizi düzeltmeniz gerek. Aynı şekilde devam eden konuşmalar ve davranışlar evin içinde bulunan çocuğu da kötü yönde etkiler.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.İyi Gitmeyen Evlilik Nasıl Düzeltilir? İle Benzer Sohbet Yazılarıİyi Gitmeyen Evlilik Nasıl Düzeltilir? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?