Evlilik İçin Doğru İnsan Mı? Yoksa?Günümüz de flört veya arkadaşlık adı verilen sosyal beraberlikler oldukça yüksek bir orana ulaştı. Bu birlikteliklerin bir kısmı ilerleme göstermezken bir kısmı da evliliğe kadar gidebiliyor. İlişkinin boyutu değişince işler de değişiyor.

Ciddi ilişki süreci başlayınca kendinize bir takım sorular sormaya başlıyorsunuz. Seçtiğiniz kişinin doğru kişi mi yoksa yanlış mı? İlerde mutlu olabilir miyim, Evliliğim de bir sorun olur mu? Sevdiğim kişinin karakteri değişir mi? Bu soruları sormanız sizin yararınıza olacaktır. Sormuyorsanız da hata yapıyorsunuz ve evliliğiniz de oluşabilecek problemleri göze almışsınız demektir.

Doğru insanı bulduğunuzu anlamak için sizinle sohbet ederken sizi gerçekten dinliyor mu? Yoksa mecbur olduğu için mi dinliyor bunu tespit edin. Hiçbir karşılık beklemeden anlattıklarınızı dinliyor sorunlarınıza çözüm üretmeye çalışıyorsa doğru kişi ile birliktesiniz anlamına gelebilir.

Sevginin Bedeli Olmaz

Aşk ve sevgide karşılık beklemek yapılan en büyük hatadır. Bazı şeyler için fiyat biçilemez. Aşk da bunlardan biridir. Tamamen doğal olarak bir şeyler hissetmek dünyanın en güzel duygularından biri kuşkusuz.  Bu sevgiden farklı şeyler beklemek bir çıkar içinde bulunmak kısa vade de ilişkiyi etkilemese bile uzun dönem de kesinlikle işlerin tersine dönmesine sebep olacaktır.

Basit Kıskançlıklar Sorun Olabilir

Kıskanan kadın veya erkek seven kişidir analizi kısmen doğrudur. Bu kıskançlığın ne boyutta ve ne seviye de olduğu ile doğrudan alakalıdır.  Ruhsal olarak sürekli kıskançlık gösteren biri normal değildir. Daima size müdahale eden,  Hareketlerinizi kısıtlayan ve beklenmedik anlarda olmadık tepkiler gösteren birey sorunlu bir kişiliğe sahip demektir. Sohbet ederken kıskançlık konusunu muhakkak konuşun ve onun bu konuya nasıl yaklaştığını öğrenin.

İyi Bir Dinleyici Olmalı

Kişinin kendini ne denli ifade edebildiği de önemlidir. Açık olarak sizinle konuşabiliyor ve aynı şekilde sizi dinleye biliyorsa düzgün bir kişiliğe sahip demektir. Sizin fikirlerinize saygı duymuyor gereken ilgi ve alakadan uzak bir tavır takınıyorsa dikkat etmenizde yarar görüyoruz. Ses tonunu yükseltmeden size derdini veya başka bir konuda açık şekilde konuşuyor sizden tavsiyeler bekliyorsa karakteri sağlam biri ile birliktesiniz demektir.

Tüm bu öneriler tam tersine sizler içinde geçerlidir. Her şeyi karşıda ki kişiden beklemek hatadır ve evlilik de iki kişi olacağınızı unutmayın. Onu öncelikle dinleyin sonra kendi fikirlerini ona belirtin. Karşılıklı olarak konuşabilmek çok sayıda sorunun çözülmesinde önemli bir etki gösterir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Evlilik İçin Doğru İnsan Mı? Yoksa? İle Benzer Sohbet YazılarıEvlilik İçin Doğru İnsan Mı? Yoksa? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?