İlk Buluşma İçin Önemli TüyolarYapılan ilk buluşmada edinilen intiba çok önemlidir. Yapılan konuşmalar ve hareketler daha sonrası için önemli ipuçları veriyor. İlişkinin devamlılığı açısından ilk buluşma da karşı tarafta bırakacağınız etki oldukça önemli bir yere sahip. Neden önemli çünkü yeni bir arkadaşlık niyetindesiniz bu hem siz hem de karşı taraf  için gelecek de oluşacak sağlam bir ilişkinin başlangıcı anlamına gelir. İlk buluşma için öneriler, İlk buluşma da ne gibi davranışlar sergilenmelidir bunlara açıklık getirmeye çalışacağız.

Sadece Doğal  Olmayı Dene

Unutmadan hatırlatmak da fayda gördüğümüz önemli bir konu da İlk karşılaşma da sadece kendiniz olmanız ve yapmacık hareketler uzak durmanız size avantaj kazandıracaktır. Bunu söylememizin sebebi devam eden günlerde gerçek karakterinizi ortaya koyduğunuz da karşı taraftan beklenmedik tepkiler alabilme ihtimali doğurur. Bunun gibi sorunlar yaşamamak için doğal halinizden ve karakterinizden asla vazgeçmeyin. Sizden hoşlanan kişi sizi o şekilde zaten kabullenecektir ekstra olarak etkilemek için çaba göstermeniz hem sizi yoracak hem de boş bir uğraş olacaktır.

İlk buluşma da karşı taraf hakkında çok fazla bilgiye sahip değilsiniz bu açığı gidermek için onun özel hayatı ile ilgili sorular sormalı ve bilgi toplamaya çalışmalısınız. Kendinizle ilgili bilgi verirken çok fazla detaycı olmaktan kaçının ve gizemli yönünüzü ortaya çıkartın.

Seçtiğiniz kişinin niyetinin tam olarak belli olmamasından dolayı buna dikkat edin. Daha sonra ki buluşma ve karşılaşmalar da edindiğiniz bilgilere göre özel hayatınız hakkında ona daha fazla bilgi verebilirsiniz. Sohbetin akıcı şekilde devam etmesi için konuşan hep siz olmayın karşı tarafın da konuşmasına izin verin. Sizin fazla konuşmanız karşı tarafın sizin hakkınız da çok geveze biri algısı oluşturabilir.

Buluşma yerine giderken bakımlı olun giydiğiniz elbisenin, Ayakkabının ve hatta çorabın bile önemli olduğunu unutmayın. İlerleyen dönemde ilişkisinin seyri değişir evliliğe doğru gider ve gerçekleşirse sürekli bakımlı olamazsınız. Böyle bir şey teknik olarak da mümkün değil.

Fazla Konuşmaktan Kaçının

Konuşma süresine dikkat edin. Çok fazla oturmanız onu çok istediğiniz anlamına gelirken az oturma isteğiniz ise ondan çok fazla hoşlanmadığınız anlamına gelir. Ortalama 1 veya 2 saat oturmak yeterli bir süredir. Gidilen yer de oldukça önemli süre konusunda. Normal bir çay bahçesinde buluşmuşsanız süre 2 saati geçmemeli. Ancak güzel bir restorana gidilmişse sürenin biraz daha uzun olmasın da herhangi bir sakınca yok.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.İlk Buluşma İçin Önemli Tüyolar İle Benzer Sohbet Yazılarıİlk Buluşma İçin Önemli Tüyolar yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?