Gribe Ne İyi GelirGrip hastalığı en çok kış aylarında soğuk günlerde kendini gösterse de yaz aylarında da görülür. Çok sayıda insanın bu hastalıktan etkilenmesinin sebebi kolayca insandan insana bulaşabiliyor olmasıdır.

Yapılan araştırmaların ortaya koyduğu sonuç oldukça ilginç her sene 5 milyondan fazla kişinin gribe yakalandığı tahmin ediliyor. Özellikle yaşlı insanların ve başka bir hastalığı olan kişilerin kesinlikle dikkat etmeleri gerekiyor.

Gribin Sebepleri, Nedenleri ve Tedavi Yolları Nelerdir

Grip virüsü yukarıda da belirttiğimiz gibi genelde kış aylarında ortaya çıkan bir virüstür. Bu virüsü kapan birinden çok kolay şekilde diğer insana bulaşıyor. Bu noktada şu soruyu sorabilirsiniz. Grip bulaşıcı mıdır? Evet grip oldukça kolay bulaşan bir hastalıktır.

Gribe yakalanmışsınız gribin belirtileri arasında halsizlik, Öksürük, Solunum yollarının tıkanması veya tamamen kapanması belirtiler görülür. Bu olumsuz durumlardan kurtulmak veya hafif olarak geçiştirmek için şifalı bitkiler ve bitkisel çaylar ile durumunuzun daha kötüye gitmesini önleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Vereceğimiz Gripten kurtulma yolları her bünye de aynı etkiyi maalesef yapamayabilir. Sürekli olarak yüksek ateş, Nefes alıp vermede zorlanma ve kusma gibi belirtiler 3 veya 4 gün sürüyorsa acil olarak bir doktora gitmeniz de fayda var.

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler ve Korunma Yolları

Grip olan kişilerde görülen en önemli belirti halsizliktir bu halsizliği hafifletmek için ballı limonlu çay tüketebilirsiniz. Bal da bulunan şeker vücudunuzda ki enerji azalmasına takviye yaparak halsizlik durumunu ortadan kaldırabilir. C vitamini açısından zengin içeriğe sahip olan limon vücut da ki bakterilerin hızla vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu karışımı büyük bir bardak alarak içine sıcak su bal ve limonu ekleyerek karıştırın. İçinde ki bal erisin ve ondan sonra tüketin.

Olmazsa Olmazımız Bitki Çayları

Yeşil çay vücudumuzda hassasiyet oluşturan bakteri ve mikropların ortadan kalkması için bizlere yardımcı olur. Antioksidan özelliği sahip olması nedeni ile vücudumuz da azalan su miktarını tekrar dengeye oturtur. Zencefil Çayı, Nane Çayı, Ihlamur Çayı gibi yeşil çaylar hem mineral hem de vitamin olarak bizlere destek sağlarken boğaz ağrılarının da ortadan kalkmasına yol açar.

Limon Mucizesini Keşfedin

Limon tamamen c vitamini deposudur. Vücuda yerleşmiş olan grip virüsünün daha fazla ileriye gitmesini engelleyerek vücuttan daha hızlı dışarıya atılmasına yardımcı olur. Günlük olarak içtiğimiz çayların içine muhakkak limon sıkın. Grip hastalarında görülen balgam sorununu limon büyük ölçüde çözecektir. Gribe iyi gelen besinler arasında greyfurt, Portakal ve mandalina örnek gösterilebilir.

Sarımsak Doğal antibiyotik özelliği olan sarımsağı gribe yakalanmış olan herkese önerebiliriz. Yapmanız gereken sabahları 2 veya 3 diş sarımsağı yoğurtla birlikte yemeniz. Sarımsakları iyice ezin ve yoğurt ile birlikte tüketin.

Tuzlu Su Kullanın

Tıkanmış olan üst solunum yollarınızı ve boğazınız da olan tahrişi azaltmak için tuzlu su iyi bir tercih olacaktır. Büyük bir bardak alarak içine ılık su katın ve tuz ekleyin tuz miktarı 1 çay kaşığı yeterli olacaktır. Günün belirli saatlerinde tıkanmış olan burnunuzu açmak için tuzlu suyu burun yoluyla içinize çekin.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.255
Yazı kategorisi : Faydalı-Bilgiler
yorum yorum yok


Gribe Ne İyi Gelir İle Benzer Sohbet YazılarıGribe Ne İyi Gelir yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?