Sohbet Sitelerinde Kendinizi Doğru Tanıtmanın Yolları

sohbet sitelerinde kendimi nasıl tanıtabilirim?

Sohbet siteleri bilinen sosyal medya ağlarından biraz daha farklı bir işleyişe sahiptir. Sosyal medya uygulamalarında kişiler kendi resimlerini veya bilgilerini, gerçek hayatında tanıdığı kişiler ile paylaşır. Bir başkası görmesin diye sosyal medya hesabına kilit koyar. Ama sohbet sitelerindeki işleyiş bu şekilde değildir. İnsanlar arkadaşlık sitelerine yeni insanları tanımak amacıyla giriş yapar.

Zaten arkadaşlık sitelerinin temel mantığı da budur. Siz giriş yaptığınızda yeni kişilerle tanışmanız için vardır bu siteler. İnsanlar gündelik hayatında yakalayamadığı sıcak ilişkileri bu sitelerde ararlar. Hal böyle olunca klavye başından kendinizi tanıtmak zorunda kalıyorsunuz. Bu yazımızda sohbet sitelerinde kendinizi doğru tanıtmanın yollarını anlatacağız.

Kibarlıktan Ödün Vermeyin

Normal yaşantınızda kibarlığın birçok kapıyı açtığını, hatta karşınızdaki insanın size daha kolay güvenmesini sağladığını bilirsiniz. İşte bu yüzden sohbet sitelerinde de en az gerçek hayatınızdaki kadar kibar olmalısınız.

Kibarlık beraberinde saygı da getirdiği için kendinizi daha doğru ifade etmiş olursunuz. Konuştuğunuz kişilerle muhabbetinizi ilerlettiğiniz takdirde şaşkınlık yaratacak durumları engellersiniz. Çünkü kendinizi doğru tanıttıysanız kişiler sonrasında sizinle alakalı öğrenecekleri şeyler yüzünden şaşırmazlar.

Gerçek Hayatınızda Nasılsanız Öyle Davranın

Normal yaşantınızdaki tepkileriniz, cevaplarınız neyse sohbet sitesinde tanıştığınız insanlara da aynı şekilde yanıt verin. Doğal olun ve yapmacık tavırlar sergilemeyin. İnsanların sizi sırf siz olduğunuz için sevmelerine müsaade edin. Herhangi bir maske arkasına saklanarak sohbet sitelerinde olmadığınız birisiymiş gibi davranmayın.

Karşı Tarafı Tanımaya Çalışın

Kendinizi ne kadar anlatırsanız anlatın, karşı taraf hakkında bilgi sahibi olmayı başaramazsanız konuşmanız uzun soluklu olmayacaktır. Onun isteklerini ve tepkilerini anlayışla karşılayın. Elinizden geldiğince klavye başında ona fikir verin. Sorunlarına ortak olduğunuz takdirde siz de ona kendinizi açmış olacaksınız.

Böylece daha doğru bir tanışmanın da başlangıcı yapacaksınız. İnsanlar birbirlerine kendileriyle alakalı hiç kimseye söylemedikleri sırları anlattığında yakınlaşmış olurlar. Sizler de bu gerçeğin farkında olun ve yukarıda bahsettiğimiz sohbet sitelerinde kendinizi doğru tanıtmanın yollarını aklınızın bir köşesinde bulundurarak insanların güvenini kazanıp farklı biri olduğunuzu ona hissettirebilirsiniz. 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Aldatan kadın nasıl davranır?

Özellikle Türk toplumunda aldatan tarafın erkeklerin olduğunu düşünülse de ...

Monoton evliliği canlandırmanın yolları

İlişkilerde ve evlilikler de çiftlerin en büyük şikâyetçisi oldukları ...

Kadınların erkeklerden beklentileri

Genel kanı kadın ve erkeklerin birbirlerine karşı zıt olarak yaratılması ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status sohbet