Aldatıldığını Öğrenen Kadın Ne Yapmalı?Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Aldatıldığını öğrenen hemen her kadın kırılan gururunun hesabını karşısındakinden öfkeyle sorar. Ancak bu yaklaşım erkeğin kadından daha fazla uzaklaşmasına ve bir daha asla kapanmayacak mesafeler açmasına neden olur. Aldatılan kadın bu yüzden ilk etapta sakinliğini korumalı ve erkeğin karşısına geçip hesap sormak yerine neden yaptığını öğrenmelidir. Bunu yaparken bu ilişkideki tüm olumsuzlukları karşı tarafa yüklememeli, hatayı nerede yaptığının farkına varmalıdır.

Aldatılan kadın ilk zamanlar kendisini çirkin, yetersiz, değersiz hissetse de güçlü kadın olmak tam olarak burada başlar.Kendi kendisine yetebilmesini öğrenir, bir erkeğe bağlı yaşamdan bir müddet uzaklaşır. Peki kırılan gururunuzu onarıp ayaklarınızın üzerine daha sert basmanızın yolu nereden geçiyor, bu yazıda onu inceleyeceğiz.

Yola Nasıl Devam Etmek İstediğinizi Seçin

Aldatıldığını öğrenen kadın, erkek arkadaşıyla veya eşiyle konuştuktan sonra bir karar vermek zorundadır. Kişi eğer bu olayı unutamayacaksa ya da bu olaydan sonra karşısındakine duyduğu güven sarsıldıysa ilişkiye bir müddet ara vermeleri daha sağlıklı olacaktır.

Kişiler bu sürede karşılıklı olarak hataları nerede yaptığını analiz etmeli, hiçbir zaman suçu tek tarafta aramamalıdırlar. Bir karara vardıktan sonra ya yaşanan tatsız olay unutulmalı ya da ilişki saygı-sevgi çerçevesinde sonlandırılmalıdır. Karşınızdaki insana biraz değer veriyorsanız onun zamanını almadan, daha fazla yıpratmadan bir neticeye varmanızı tavsiye ederiz.

Evliyseniz ve Çocuklarınız Varsa

Eğer senelerinizi geçirdiğiniz eşiniz güveninizi kırdıysa ve ortada çocuğunuz varsa size tavsiyemiz anlık bir öfkeyle kesip atmamanız. Aldatılmak bir insanın başına gelebilecek en kötü duygulardan olsa da eğer mutluluğunu düşündüğünüz bir evladınız varsa kendinizden önce onun hayatını, onun isteklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Karşınızdaki kişiyle kavga etmeden konuşup, uzlaşmalısınız. Eğer eşinizi affetmeye karar verdiyseniz sürekli olarak yaşanan tatsız olayı ısıt ısıtıp önüne sermemeniz tavsiye edilir. Çünkü bu sizin kızgınlığınızın da nefretinizin de her daim canlı kalmasına sebep olacaktır.

Bir kere aldatıldıktan sonra devamlı olarak bu korkuyla yaşamak, aynı şeyin yeniden başınıza geleceğini düşünmek hem sizin hem de karşınızdaki kişinin ruhsal olarak çökmesine sebep olacaktır. Tekrar güvenebileceğiniz ve hatasını anlayan kişiye bir şans daha vermeniz, uslanmayacağından emin olduğunuz kişiyle ise yollarınızı ayırmanız en mantıklı karar olacaktır.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Aldatıldığını Öğrenen Kadın Ne Yapmalı? İle Benzer Sohbet YazılarıAldatıldığını Öğrenen Kadın Ne Yapmalı? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?