Arkadaşlık Sitelerinde Hangi Bilgiler Paylaşılmamalı?

Arkadaşlık sitelerinde hangi bilgiler paylaşılmamalı

Arkadaşlık siteleri günlük yaşamında istediği arkadaş ortamına bir türlü kavuşamayan ya da kafa dengi arkadaşları bulamayan kişiler için yeni insanlarla tanışma yeridir. Diğer sosyal medya uygulamalarından daha farklı olan sohbet siteleri tamamen insanların birbirlerini daha yakından tanımaları üzerine kurulmuştur.

Ancak toplumun ön yargıları dolayısıyla arkadaşlık sitelerinde sürekli olarak insanları maddi- manevi sömüren insanlar var kaygısı yaygındır. Eğer bir sohbet sitesine girme fırsatınız olduysa ve birkaç kişiyle görüştüyseniz bu ön yargılarınız birer birer yıkılacaktır. Aslında sohbet siteleri de gündelik yaşamımızdan pek farklı değildir.

Nasıl ki gündelik yaşamımızda iyi insan da kötü insan da varsa, sohbet siteleri de öyledir. Yani gündelik yaşamda hepimiz mutlaka kandırılıp ihanete uğruyoruz. Bazı kayıplar verebiliyoruz. Arkadaşlık sitelerinin bu yaşamdan tek farkı siz istemediğiniz sürece kimsenin sizi kandıramayacak olmasıdır.

Siz belli başlı bilgilerinizi kimseye vermezseniz, kimse sizi kandıramaz. Hatta siz istemediğiniz sürece kimseyle konuşmak zorunda bile değilsiniz. Bu yazımızda sohbet sitelerinde hangi bilgiler karşımızdaki kişiyle paylaşılmalı, hangi bilgiler paylaşılmamalı onu inceleyeceğiz.

Ad- Soyad Gibi Temel Bilgiler

Adınız ve soyadınızı sohbet sitelerinde tanıştığınız insanlara vermekten çekinmeyin. Bu sitelerdeki güven problemlerine dair paranoyalarınızdan kurtulun. Türkiye’de, dünyada sizinle aynı adı ve soyası taşıyan binlerce kişi olduğunu unutmayın. Yaşadığınız yer eğer küçük bir şehirse ilk etapta şehrinizi söylemeyin. Ancak İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde yaşıyorsanız adınızı ve şehrinizi söylemenizde herhangi bir sakınca yok.

Diğer Sosyal Medya Hesapları

Karşınızdaki kişiye İnstagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızın kullanıcı adını ilk etapta söylemeyin. Bir müddet konuştuktan sonra eğer karşınızdakinin iyi birisi olduğuna inanırsanız bu bilgileri paylaşabilirsiniz. Öteki sosyal medya hesaplarınızdan çevrenizdeki kişilerin, yaşadığınız yerin bilgilerinin öğrenebileceğini unutmayın.

Banka Kartı- Kredi Kartı Bilgileri

Kesinlikle banka kartı, kredi kartı gibi bilgileri karşınızdaki kişiye sonuna kadar güvenseniz bile vermeyin. Unutmayın ki bazı kötü niyetli kişilerin amacı önce güveninizi kazanıp, sonra sizi zarara uğratmaktır. T.C Kimlik No’su gibi şahsi bilgileri de vermekten kaçının.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Flört ederken dikkat edilmesi gerekenler

    Flört dönemi iki kişinin bir ilişkiye başlayıp ...

kadınlar ile nasıl flört edilir

Bir kadınla flört ederken yapılacak en iyi şey vücut dilini doğru ...

Karşı tarafın hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayabilirim

Karşı tarafın kişinin kendisinden hoşlanmadığı anlamak aslında çok zor ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status sohbet sohbet sohbet sohbet sohbet, chat, sohbet odaları sohbet Sohbet