Sucuklu Pizza TarifiPizza Türk kültürüne yakın zamanda dahil olmuş olan bir yemektir. Yurt dışı kaynaklı pizza üreticileri Türkiye de bayilikler satarak bu kültürün yayılmasına sebep oldular. Pizzanın çok fazla çeşidinin olması da ayrıca konuşulacak bir durum.

Pizzanın farklı yani hamurundan kaynaklanmaktadır. İnce, Orta boy veya kalın olmak sureti ile 3 farklı hamuru bulunmaktadır. Kıymalı’dan, Mantarlıya, Sucuklu’dan, Peynirliye kadar aklınıza ne gelirse bulunuyor. Bizim sizlere vereceğimiz tarif sucuklu pizza olacak.

Tarif sürecine girmeden önce birkaç dip not verelim. Pizza da kullandığınız et ürünlerinin dana eti olmasına özen gösterin. Bu ürünlere örnek; Sucuk, Salam ve pastırma örnek olarak verilebilir.

Kullanabileceğiniz sebzelere değinirsek közlenmiş hale yeşilbiber, domates ve soğan pizzaya oldukça uygundur. Daha birçok malzeme eklenebilir biz en çok kullanılanları yazmaya çalıştık. Pizza bir hamur işi yemeğidir. Hamur işine düşkün olanlar için yazdığımız diğer tariflere bakabilirsiniz. Pizzadan sonra biraz ağır gelebilir ancak pasta yiyebilirsiniz. Pasta Tarifleri için diğer alanları kullanabilirsiniz.

 

Sucuklu Pizza İçin Malzemeler


  •  Pizza hamuru ( 1 ölçü yeterli olacaktır)

 

Pizzanın iç malzemeleri


  • 150 gram kadar sucuk (et sucuğu olması gerekli)
  • 3 veya 4 adet domates (yarım kilo kadar yeterli olur)
  • 150 gram kaşar peyniri
  • 1 çay bardağı da sıvıyağ

 

Sucuklu Pizzanın Yapılış ve Hazırlanışı

Pizza hamurunu parçalara ayırmamız gerekiyor. Parçaların büyüklüğü yaklaşık olarak ceviz büyüklüğü kadar olmalı. Hamurun kalınlığının 1 veya 2 santim olması gerekiyor. Doğru bir şekilde yaptıysanız 26 veya 28 adet pizza hamuru elde etmiş olacaksınız.

Bir tepsi alıyoruz ve sıvıyağ ile yağlıyoruz. Önceden yağlanmış olması daha iyi olur. Parçalamış olduğumuz pizza hamurlarını tepsiye dizmeye başlayın. Hamurlarının arasında ki boşluğun 1 veya 2 parmak olması ideal olacaktır. Dizme işleminde hamurlar kabarabilir önemli değil elinizde bastırarak çukur bir hale gelmesini sağlayın.

Her hamurun üzerine gelecek şekilde sucuk ve domatesi atın (serpiştirin). Yakmış olduğunuz fırına tepsiyi sürün. 15 veya 20 dakika süre ile pişirdikten sonra sucuklu pizzamız hazır olacak.

Evde pizza yapmak gibisi yoktur doğrusu fırında olan pizzayı çıkartın ve tadına bakın buna siz bile inanamayacaksınız. Güzel günlerde yemeniz dileği ile afiyet olsun.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Sucuklu Pizza Tarifi İle Benzer Sohbet YazılarıSucuklu Pizza Tarifi yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?