Sosyal Sohbet Sitelerisosyal sohbet

Sosyalleşmek eski günlere oranla insanlara daha fazla anlam ifade eden bir kelime olmuştur. Bunun oluşumunda sosyal medya siteleri ve sosyal sohbet sitelerinin katkısını asla yadsıyamayız. Geçmiş yıllarda sosyal alan tarif ve ifade edilirken dışarıda ki dünyamızda kalabalık alanlar olarak düşünülürdü. Örneğin; Tiyatro, Konser, Seminer ve Mesire yeri gibi alanlar bu tarife tam olarak uyarlar.

İnternet al yapısının gelişmesi daha önce insanların lüks gördükleri birçok teknolojik cihaz insanların ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da farklı alışkanlıklar ve ihtiyaçların oluşmasına sebep olmuştur. Online ödemeler, Para aktarımları, Kameralar, Yol haritası ve daha sayamayacağımız birçok özellik insanların hizmetine sunulmuştur.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Dünya insanların geçmişten gelen bazı alışkanları ortadan kaybolurken bazı yeni alışkanlıklar ve yönelimler ortaya çıkmıştır. Sosyal sohbet siteleri bu alışkanlıklardan yalnızca biridir. Etkileşim ve iletişim kurmak günümüzde bu kadar kolayken çoğu insan buna kayıtsız kalamıyor.

Sosyal Sohbet Mekânı

Dışarıda gidilen bir mekân da yenilen yemeğin resmini paylaşmak, Yolculuk esnasında nerede olduğunu bildirmek gibi davranışlar birçok kişinin yapmakla yükümlü olduğu gibi bir durum olarak algılanıyor. Kimimiz bundan mutlu olurken kimimiz ise rahatsız oluyoruz. Bize göre çeşitli uygulamalar kullanılarak yapılan bu eylem ve davranışların çoğunluğu insanların kendilerini ispatlama ve gösterme arzusundan geliyor. Ne kadar fazla kişi beni tanırsa o kadar ilgi görürüm ve sevilirim düşüncesi ile hareket edildiği söyleyebiliriz.

Ancak öylesine resimler ve görüntüler ortalıklarda dolaşıyor ki bunlar Türk gelenek ve görenekleri ile asla bağdaşamayacak görüntüler. Bu bakımdan insanlar teknolojinin kurbanı olup yozlaşıyorlar desek abartmış olmayız.

Elbette bu yenilikler kullanmak her insanın doğal bir hakkıdır. Ama iyi yönde bir kullanım ihtiyaçları giderme ve kendimizi mutlu etmek için kullanılması taraftarıyız. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde paylaşımlar yaparak mutlu olan kitleden bahsetmiyoruz. Onlar kendilerini kandırıyorlar.

Sosyal Samimilik

Diğer bir nokta ise; İçtenliğin tamamen olmasa da ortadan kalkmasıdır. Gönül işleri insanların duygularını ifade edebilmelerinde önemli bir etkendir. Sosyal sohbet sitesinde tanıştığınız kişi veya kişilerle hemen dostluk, Arkadaşlık veya aşk yaşamak bizi doğrular nitelikte. Bu durum gönül eğlendirmek veya vakit geçirmekle aynı şeydir. Bizler İnternet aşklarına karşı değiliz. Karşı olduğumuz durum genelde yaşanmış ve bundan sonra da yaşanacak olan bazı kötü olaylaradır.

Kendimizi olaya katarsak biz de insanların ortak bir noktada buluşup zamanlarının daha dolu geçmelerini sağlamak amacındayız. Bunu yaparken Birçok detayı da düşündüğümüzü ve uyguladığımızı söylemeliyiz. Nefret, Kötü söz, Kötülüğü çağrıştıran resim ve benzeri materyal kullanımına asla müsamaha göstermeyiz. Normal yaşamda olduğu gibi sosyal sohbet sitemizde de insanların uymak zorunda oldukları genel ahlak kuralları geçerlidir.

Sosyal sohbet odaların da etkileşimde halinde bulunmak ve hızla giden dünyayı takip etmek elbette görevimiz ama bunu aklıselim bir şekilde yapmak hem kendimize hem de diğer insanlara olan saygımızı gösterir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 842
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok
Etiketler


Sosyal Sohbet Siteleri İle Benzer Sohbet YazılarıSosyal Sohbet Siteleri yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?