Mutlu İlişkinin SırlarıMutlu bir ilişkinin sırları

Bazı ilişkiler uzun yıllar sürerken bazı ilişkiler ise kısa sürede sonlanır. Özellikle günümüzde bu ilişkisel karmaşıklıkların daha fazla olması ilişki yaşayanların karşılıklı saygıdan mahrum olmasından kaynaklanır. Hatta bu öyle bir noktaya gelmiştir ki uzun ilişki yaşayan insanlara bunun sırrı sorulmakta, alınan taktiklerse çoğu zaman uygulanmamaktadır.

Devam eden bu kısır döngü karşılıklı mutsuzluktan ve insanların kendilerini yıpratmasından öteye gitmemektedir. Özellikle yorucu ve uzun süreli birlikteliklerde birçok insan mutlu ilişkinin sırlarını arar hale gelmiştir.

Bir ilişki kıskançlık yüzünden bitiyorsa sorun güven probleminde ya da anlaş yetersizliğindendir. Çiftler böyle durumlarda kavga ederek ayrılıp kesip atmaktansa karşılıklı konuşup, sorunlarıyla yüzleşmelilerdir. Zaten mutlu ilişkinin sırları da kendisini bu noktada ele vermektedir.Yani kişiler karşılıklı olarak birbirlerini anlamak ve ilişki için çaba sarf etme gayretinde bulunmalıdır.

Ancak ego, empati yetersizliği, aldanma-aldatma kırıcılığı ya da gurur meselesi yüzünden çiftler bu seçeneğe pek sıcak bakmamakta. Eğer karşınızdaki insanla geleceğe yönelik bir birlikteliğiniz olsun istiyorsanız ya da onu da kendinizi de yıpratmaktan çekiniyorsanız bazı şeylerden taviz vermeniz gerekir. Bu bazen gururunuz bazen ise kişiliğiniz olur.

Zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın

Yeni bir birlikteliğiniz varsa ve zarar görmek istemiyorsanız bu ilişkiye ilk haftalarda çok anlam yüklememenizi tavsiye ederiz. Mesela iki taraf da birbirini çok seviyor diye hemen evlilik planları yapmak doğru değildir. Kendinize ve ilişkinize zaman ayırmanız gerekir. Çünkü ilişki sırasında birbirini tanıyan insanlar zamanla kurdukları hayalleri bir bir yıkmak zorunda kalıp, güven problemi yaşamaktadır.

Bu yüzden birlikteliğinizin ilk günlerini kendinize de karşınızdaki kişiye de zehir etmeyiniz. Ancak bazı noktalar tüm ilişkiler için geçerlidir. Bunların en başında her şeyin ölçülü olması ve abartıdan kaçınılmasıdır. Bu özellikle ilişkilerde değil hayatın her alanında olması gereken bir ölçüttür. İşinizde, evinizde, harcamalarınızda ve aile ilişkilerinizde ölçülü davranmak, saygı ve sevgiyi yitirmemek size her daim olumlu dönüşler yaşatacaktır.

Aidiyet duygusunu yanlış yorumlamayın

Bunun haricinde ilişkilerde dikkat edilmesi gereken bazı konular mutlu ilişkilerin daimi olmasını sağlar. Bunların başında da özel hayata saygı duyulması, herkesin bazen kendi ile baş başa kalabileceği alan ve zamanların olması şartıdır. Evlilik ya da birlikteliklerde kimse kimsenin malı ya da bütünleyeni olmadığı gerçeğinin bilinmesi gerekir.

İki tarafta birbirlerine bu özeni gösterirlerse anlayış ve özveri sayesinde hayat daha güzel geçecektir. Birliktelikler her zaman için karşılıklı anlayış en önemli yürütücüdür. Zaman içinde bu anlayış ve hoş görünün kavgaları uzaklaştırdığı, sorunların kısa sürede çözüldüğünü ve bu ortamda büyüyen ve yaşayan insanlarında hafif ve rahat oldukları anlaşılacaktır. Birliktelikte asıl olan arkadaş olabilmek ve arkadaş kalabilmektir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.143
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok


Mutlu İlişkinin Sırları İle Benzer Sohbet YazılarıMutlu İlişkinin Sırları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?