Mobil Chat Kullanım Rehberimobil sohbet

Hiç şüphesiz ki yirmi yıl önce insanlara ellerindeki telefonlardan video izleyebileceklerini, Farklı uygulamalar yükleyerek konuşabileceklerini ve tasarımsal olarak bu kadar değişebileceklerini söyleseydik buna çok fazla inanmadıkları gibi alaycı bir tavırla da gülerlerdi. Fakat gelinen noktada telefonların teknoloji içerisinde ki yüklendikleri rol modeli en tepe noktada diyebiliriz.

Teknolojinin hayatımıza daha farklı nasıl yenilikler getireceğini önceden algılayabilmek kolay gibi gözükmüyor. Bu bağlamda bu farklı teknolojilere ayak uydurmak yeni nesil ve orta yaşta ki insanlar için pek zor olmasa da yaş ortalaması biraz yüksek kitle için sorun oluşturduğu da bir gerçek.

Günümüze dönersek telefonların insanların hayatlarında bazı alışkanlıkları değiştirdiğini ve bu alışkanlıkların üzerine çeşitli yaşam ve kültürel değişimleri eklediklerini de belirtmek yanlış olmaz. Telefonlar adeta bir bilgisayar görevi görmektedir. Çok hafif olmaları ve sürekli yanımızda bulunmaları onları hayatımızın değişmez bir parçası haline getirmekle kalmayıp kullanım alanları o derecede genişledi ki mobil chat deneyimi bile yaşanır duruma geldi.

Mobil Kullanım Amaçları

Yalnızca bu kullanım amacı için uygun olduklarını söylemek doğru olmaz. Özellikle ticaret yapan ve birçok kişiyle bağlantısı olan insanlar günlük işlerinin düzenli bir şekilde yürütülmesi ve aksaklıkların da önüne geçilmesi için bu cihazları kullanmaktadırlar. Diğer bir artı özellikse; Kullanım bedelinin veya maliyetinin oldukça azalmış olmasıdır. Geçtiğimiz yıllara oranla İnternet servis sağlayıcıların yapmış oldukları çeşitli kampanyalar ve indirimler birçok insan tarafından tercih ediliyor.

Gerçek dünyamızı daima küçük cihazlar içinde görüp ona göre bir yaşam biçimi oluşturmak ne denli doğru bir tutumdur bu tartışılır ki zaten sosyal medya bağımlılığı üzerine birçok kitap yazılması ve çeşitli programlarda uzmanlar tarafından bu konunun ele alınması olayın ciddiyetini ve önemini ortaya koyuyor.

Henüz mobil sohbet sitesi deneyimini yaşamamış olanlar için aşağıda nasıl kullanılması gerektiğini ve ne gibi aşamalardan geçeceğiniz hakkında açıklayıcı bazı bilgilere yer verdik.

Mobil Sohbet Görüntüleri

Bu siteye bağlandığınızda sohbete bağlan butonuna basarak ilgili bölüme aktarılırsınız.  Burada ister misafir girişi isterseniz kayıtlı kullanıcı olarak giriş yapabilirsiniz. Sayfayı sürekli olarak kullanıyorsanız takma isminizi şifreleme yöntemi ile koruma altına almak sizin için daha iyi olacaktır. Sağ üst tarafta bulunan menüye tıklayarak nick kayıt bölümüne mail adresini ve belirlemiş olduğunuz şifreyi yazarak isminizi tamamen koruma altına almış olursunuz. Mesajlaşmak için mesaj gönder yerine tıklayarak kanal geneline gönderebilirsiniz.

Sunulan hizmetlerden farklı olarak profil resmi yükleyebilme imkanınız olmasıdır. Yukarıda ki adımlardan sonra en üst sol tarafta bulunan mesajlar kısmına tıklayarak hem size gelen mesajları görebilir hem de profil resminizi yükleyebilirsiniz. Profil resminizin diğer kullanıcılar tarafından görülebileceğini de unutmamalısınız. Birebir mesajlaşma seçeneğinin bulunduğu belirtmek isteriz.

Karşılıklı mesajlaştığınız kişi ile yazışmalarınız yalnızca ikiniz arasında kalır ve diğer insanların bunu görebilmesi mümkün değildir. Bunların yanında kişi ekleme, arkadaşlık isteğinde bulunma ve kişiyi engelleme seçenekleri de bulunur. Kendi özelimizden mobil sohbet odalarının kişiler üzerindeki etkilerini ve yaşamlarında ne gibi değişikliklere sebep olduğunu anlatmış olup ilk kez bu deneyimi yaşamak isteyenler için rehber oluşturup görsellerle de bunu destekledik bu adımları uygulayarak sizlerde bilinçli bir kullanıcı olabilirsiniz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.004
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok
Etiketler


Mobil Chat Kullanım Rehberi İle Benzer Sohbet YazılarıMobil Chat Kullanım Rehberi yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?