Kıymalı Makarna TarifiMakarna yemeği halk arasında öğrenci yemeği olarak geçer. Hazırlanışının ve yapımının basit olmasından ötürü öğrenciler arasında çok popülerdir. Makarna hamur işi bir yemektir. Birçok çeşidinin olması ve üzeri için çeşitli sosların yapılabilir olması da makarnayı çok cazip bir yemek tarifi haline getiriyor.

Kıymalı Makarna yapmadan önce birkaç ipucu ve bilgilendirici örnekler verelim. Makarnanın içinde domates, Biber kullanarak değişik bir tat ortaya çıkarmaya çalıştık. Ek olarak fesleğen de kullandık oda gerçekten çok ayrı bir lezzet veriyor.

Kıymalı makarnanın yanında içilebilecek içecek bizce ayrandır. Ayran hem doğal hem de sağlık açısından faydalı bir süt ürünüdür. Aperatif olarak tüketilebilecek şey ise salatadır.

Salata kategorisinde çok sayıda salata tarifi mevcut. Bu tariflere de bakarak kolayınıza gelen veya beğeneceğinizi düşündüğünüz tariflere bakarak boş olan sofranızı çok kısa zaman süresinde doldurabilirsiniz.

İpuçlarını verdiğimize göre malzemelerimize bir göz atalım. Her zaman söylüyoruz kullandığımız malzemeler kesinlikle cep yakmayan ve her zaman bulunabilecek ürünlerdir.

Kıymalı Makarna İçin Malzemeler


  • 1 paket makarnamız var
  • 100 gram kadar kıyma
  • 4 adet domates
  • 2 tane sivri biber
  • Fazla olmamak kaydı ile fesleğen
  • Baharat olarak tuz, Karabiber
  • Üzerine eklemek için Yoğurt

Kıymalı Makarnanın Tarif ve Hazırlanışı

Makarnayı haşlamak gerekiyor onun için haşlama işlemini yapıyoruz. Kıymalı sosu hazırlamak için bir tava alıyor ve içine zeytinyağı döküyoruz. Hemen ardından tavanın içine kıymayı döküyor ve kıymanın suyunu salmasına kadar kavuruyoruz.

Elimizde hazır olarak bulundurduğumuz domates ve sivri biberleri tavaya atarak kıyma ile birlikte kavurmaya devam ediyoruz. Az miktar fesleğeni alalım ve yıkayalım yıkadıktan sonra tavaya ekleyelim. En son olarak baharatlarımız olan karabiber ve tuzu tavaya ilave ederek birkaç dakika kavurup ocağın altını kapatalım.

Haşlanmaya bıraktığımız makarna artık haşlanmış vaziyete geldi. Makarnayı süzgeçten geçirdikten sonra servis yapmak istediğimiz tabağın içine alıyoruz.

Üzerine kâse yoğurdu dökelim ve ardından Tavada özenle hazırlamış olduğumuz kıymalı sosumuzu dökelim. Evet bitti hepsi bu kadar görüldüğü gibi hiç de zorlayıcı bir tarif değil. Hepinize afiyet olsun.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.519
Yazı kategorisi : Faydalı-Bilgiler
yorum 1 yorum yapıldı


Kıymalı Makarna Tarifi İle Benzer Sohbet YazılarıKıymalı Makarna Tarifi yazına yapılan yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?