Yaş Farkı Senin İçin Ne Kadar Önemli?İlişki, Evlilik, Flört veya arkadaşlık adı ne olursa olsun bu konu hep tartışılmış ve önemli olduğu da her kesim tarafından kabul görmüştür. Toplumda ki genel kanı 10 yıllık bir yaş farkı makul kabul ediliyor bunun üzerinde ki yaş farklılıkları ise genel anlamda kabul görmemekle birlikte çok sayıda eleştirilere neden olabiliyor.

Asıl Neden Toplum Baskısı Mı?

Toplum bu konuda önemli bir etkiye sahip. Toplum tarafından oluşturan baskı hem erkek hem de kadın için zorlu süreçlerin yaşanmasına sebep olabilirken yaş farkı fazla olan bireyler bu yüzden ilişkiyi başlatmadan sonlandırmak zorunda kalıyorlar.

Bu durumun oluşmasın da farklı sebepler bulunuyor. Para avcısı kadınlar ve zengin yaşlı erkek profillerini televizyon da görüyoruz. Özellikle magazin üzerine yayın yapan televizyonlar bu baskının oluşmasın da önemli bir yere sahip. Bunların hiç birine takılmadan onu olduğu kabullenmek ve sevmek birçok problemi ortadan kaldıracaktır.

Yaş farklılıkları ile dünyada ki genel kanı Yaş farkının 4 ile 6 arasında olması gerektiği ve farkın oldukça ideal olduğu yönündedir. Kadınlar yaşça kendilerinden büyük erkekleri tercih ediyorlar yalnızca çok küçük bir kısmı genç bir erkekle birlikte olmak istiyor.

Erkekler ve Kadınlar Ne Diyor?

Kadınların ilişki de yaşa bakış açıları bu yönde ya erkekler? Erkeklerin konuya bakışları kadınların tersine kendilerinden daha küçük yaşta bayanları hayatlarında tercih ediyorlar. Bayanın yaşı erkekten büyük olduğu zaman para düşkünü para avcısı bir erkek profili olarak lanse edilmekten korktukları için.

Kuralları Sen Belirle

Sizin bu kurallara uymayan bir beraberliğiniz varsa ve doğru olduğuna yürekten inanıyor ve sevgilinizi seviyorsanız ne toplum baskısı ne de eleştiriler çok fazla önemli olmamalı. Sevmek ve sevilmek dünyanın en güzel duygularındandır. Bu aşkı sonuna kadar götüreceğinize inanıyorsanız başkalarının sizler hakkında neler dediği ve neler düşündüğünün hiçbir kıymeti yoktur.

Eğer bu görüş doğru olsaydı ideal yaş aralıklarında olan çiftlerin hepsinin mutlu olması gerekiyordu. Ancak böyle bir durumun olmadığı da açıkça ortada. İlişkinizin boyutu arkadaşlık veya evlilik olabilir boyutu ne olursa olsun detaylara takılmamak gerek. Sevgi ve saygı varsa siz mutluysanız kulaklarınızı kapatın ve hayatın keyfini çıkarın. 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Yaş Farkı Senin İçin Ne Kadar Önemli? İle Benzer Sohbet YazılarıYaş Farkı Senin İçin Ne Kadar Önemli? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?