Sohbet Sitesinde Yeni İlişkiler Nasıl Kurulur?sohbet sitesinde yeni ilişki kurmak

Sohbet siteleri internette dolaşırken boş vakitlerinizi yeni insanları tanıyarak geçirebileceğiniz yerlerdir.Bu siteler özellikle son senelerde yaygınlaşmış ve birçok insanın güven sorunu yaşadığı için tercih etmedikleri sosyal ağlar arasından sıyrılmayı başarmıştır.

Güvenerek kullandığınız diğer sosyal medya hesaplarından pek bir farkı olmayan sohbet sitelerindeki insanlar gündelik yaşantınızdaki kişilerden farksızlardır. Bu sitelerde yeni ilişkiler kurabilir, uzun soluklu sohbetler edebilirsiniz.

Konuştuğunuz insanla edeceğiniz muhabbetin süresi tamamen size bağlıdır. Yani siz girişken biriyseniz ve nerede ne yazacağınızı biliyorsanız karşınızdaki insanı etkilemeniz çok da zor olmayacaktır. Eğer sohbet sitelerini yeni kullanmaya başladıysanız ve oradaki insanları nasıl tanıyacağınızdan emin değilseniz size bu yazıda bilgilendirmeler yapacağız.

İlk Mesajı Siz Atın

Girişken olun, yanıtlayabileceği bir giriş yapın. Sıradanlıktan kaçının. Dikkatini çekin ve sizden mesaj beklet hale gelmesini sağlayın. Kişilerin online olmadığı zamanlarda diğer kişiyi merak etmesi, mesaj atması arkadaşlık sitesinde tanıştığınız kişiyle uzun vadeli birlikteliğinizin olacağına işarettir.

İlk mesajda argo, kötü kelimelerden uzak durun. Sonraki mesajlarınız da da bu kelimeleri kesinlikle kullanmayın. İlk mesajın konuşmanın seyrini belli eden en önemli etken olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Nasıl başlarsanız öyle devam edersiniz ve ilişkinin rengi belli olmuş olur.

Karşı Tarafı Konuşmadan Koparmayın

Karşı tarafın dikkatini sürekli kendi üzerinizde tutun. İlgisini çekebilecek konular açın ve ona kendisiyle alakalı sorular sorun. Birçok insan kendisiyle alakalı konularda konuşmayı çok sever. Siz de bu gerçek sayesinde yeni ilişkiler kurmak istediğiniz kişiyle uzun sohbetler edebilirsiniz.

Okuduğu okulları, mesleğini, mesleğinin zorluklarını sorun. Kendi yaşantınızdan bahsedin. O sormadan her şeyi anlatmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü karşı taraf sizi merak ederse anlatacağınız şeyler kat be kat daha fazla ilgisini çekecektir.

Şahsi bilgilerinizi (kredi kartı no. Vb) vermekten kaçının, samimiyetiniz ne derece olursa olsun detay sayılan bilgileri kimseyle paylaşmayınız. Karşı tarafa güvenmeyi de ihmal etmeyiniz. Çünkü temelinde güven olmayan hiçbir ilişki uzun soluklu olmayacaktır ve devam etse bile her iki tarafı da fazlasıyla yıpratacaktır.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Sohbet Sitesinde Yeni İlişkiler Nasıl Kurulur? İle Benzer Sohbet YazılarıSohbet Sitesinde Yeni İlişkiler Nasıl Kurulur? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?