Seçici Davranıyorsanız Yalnız Kalabilirsinizyalnizligin sebepleri

Yeni bir ilişkinin fitilini ateşlemek istiyorsunuz ve yaptığınız denemelerden başarılı sonuç alamıyorsanız muhtemelen hatayı karşı tarafta değil de kendiniz de aramalısınız. Kendi hatalarınızı kabul etmek ve onunla yüzleşmeye alışmanız gerekecek. Neden yalnızım, Yalnızlığın sebepleri nelerdir?, Yalnız kalmanıza yol açan birkaç sebebi sizler için derledik.

En iyisi olsun mu istiyorsunuz? Hiç kimse kusursuz değildir ve birlikte olduğunuz kişide de muhakkak kusurlar bulunacaktır. Mükemmeli aramak sizi beklenmedik bir anda yalnız bırakabilir. Bu güne kadar birlikte olduğunuz erkeklere aslında yeterince şans vermemişsinizdir. Küçük bahanelerle ilişkinizi sonlandırmışsınızdır.

Bu bahaneler arasında saçları yeterince gür olmayan, Dans etmesini bilmeyen veya konuşurken çok fazla dikkatli olmayanlar örnek gösterilebilir. Peki siz ne kadar mükemmelsiniz? Egonuzu ve öz güveninizi bir kenara bırakıp gerçeklerle yüzleşin. Yaşam çizgi romanlarda, Filmlerde veya masallarda ki gibi bir rol oynamaz. Hayatı iyi veya kötü olsa da bir yerinden tutmak gerekir.

Nereye Kadar Bekleyebilirsiniz?

Ben beklerim mutlaka onu bulacağım düşüncesinde misiniz? Biraz daha beklerseniz yaşınızın bir hayli ilerlediğine şahitlik edebilirsiniz. Sonuç da ne olacak? Kendinizi sinir ve stres harbinin ortasında bulacaksınız. Doğru kişi gelip asla sizi bulmaz sizin onu aramanız gerekli.

Partner adayını bulmak için sosyal olmaya özen gösterin sık sık dışarıya çıkın. Tanıştığınız kişiyi yakından tanımaya çalışın onunla kesinlikle dışarı da buluşup konuşun. Ancak doğru zaman ve yerde olduğunuzdan emin olun.

Yanlış Seçim Yapmayın

Yanlış flört adayını seçmiş olabilir misiniz? Bunu nereden bilebilirim zamanla onu tanıyacağım dediğinizi duyar gibiyim. Burada ki yanlış seçim flört etmek istediğiniz kişinin evli olmasıdır. Bunu biliyorsunuz ve çok da önemsemiyor musunuz? Oyunu başından kaybetmişsiniz demektir. Boşanma sürecinde olan birisine bile yaklaşmamanız sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Boşanma nedeninin gerekçesi erkek taraflı ise işiniz daha da zor olacak. Bazı alışkanlıkları değiştirmek sanıldığından çok daha zordur.

Nedir bu erkek taraflı boşanma sebebi? Örneğin bir ihanet ve aldatma olabilir mi? Bunun olduğunu düşünürsek ilerleyen dönem de bunun sizin başınıza gelmeyeceğinin bir garantisi var mı? Elbette yok yanlış erkeği seçerek bir kez daha hayallerinizi ertelemek zorunda kalmayın.

 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.481


Seçici Davranıyorsanız Yalnız Kalabilirsiniz İle Benzer Sohbet YazılarıSeçici Davranıyorsanız Yalnız Kalabilirsiniz yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?