Saç Dökülmesi İçin Evde Uygulayabileceğiniz 7 Pratik Yöntemsaç dökülmesi için doğal uygulamalar

Kadınların korkulu rüyalarının başında saç dökülmesi gelmektedir. Ancak kişisel bakımın önem kazanması ile saç dökülmesi erkekler için de en büyük problem halini almıştır. Erkekler için kellik kabul edilebilir bir durum olsa da kadınlar için bu durum tam tersidir. En önemli aksesuarı saçı olan kadın, kelliği asla kabullenemez ve saç dökülmesine karşı her yolu dener. Saç dökülmeleri için evde uygulanabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır.

Güçlü Ve Parlak Saçlar İçin Öneriler

  • Yumurta; Her evde muhakkak yumurta bulunmaktadır. Saç dökülmelerine karşı en hesaplı yöntem yumurta maskesidir. Yumurta saç dökülmesini önlediği gibi saça müthiş bir parlaklık kazandırmaktadır. Yumurta güzelce çırpıldıktan sonra nemli saça kökten ucu uygulanmalıdır. Yarım saat bekletilip güzelce durulanması gerekmektedir. Yumurta bakımının 10 günde bir yapılması idealdir. Daha ilk uygulamadan itibaren saçtaki parlaklık ve güçlenme göze çarpmaktadır.
  • Zeytinyağı; Saç bakımında kullanılacak olan zeytinyağının kesinlikle saf ve doğal olması gerekmektedir. Hakiki zeytinyağı saç üzerinde mucizevi etkilere sahiptir. Temiz saça saf zeytinyağı diplerden itibaren, saç köklerine masaj yapılarak uygulanmalıdır. Kafa güzelce sarıldıktan sonra yarım saat bekletilmeli ardından çok fazla köpürtmeden yıkanmalıdır. Amaç yağın besleyici özelliğinin kaybolmasına engel olmaktır.
  • Sarımsak; Bu işlem için yarım kilo sarımsak kullanılmaktadır. Kabukları soyulan sarımsaklar ince ince doğrandıktan sonra kaynatılmalıdır. Karışım süzülerek yalnızca su kısmı saça uygulanmalıdır. Uygulama esnasında saçın temiz olması gerekmektedir.
  • Yağ Masajı; Saçların güçlü olması için kan dolaşımın hızlanması gerekmektedir. Bu nedenle bakım yağları kullanılarak saç derisine düzenli aralıklarla masaj yapılmalıdır.
  • Meyan Kökü; Meyan kökünün saça uygulanmasında süt ve safran da kullanılmaktadır. Elde edilen karışım saç dökülmelerine iyi gelmektedir.
  • Adaçayı ve Yeşilçay; Saçlar 10 günde bir adaçayı ve yeşilçay ile yıkanmalıdır.
  • Aloe Vera; Günümüzde kozmetik konusunda yabancı olmadığımız terimlerden biri de aloe veradır. Birçok şampuanın içeriğinde kullanılan aloe vera saç dökülmelerine karşı birebirdir. Aloe jeli direkt olarak saç derisine uygulanmalıdır. Kuru saç derisinin neden olduğu dökülmelerin engellenmesini sağlamaktadır. Saç diplerine masaj yapıldıktan sonra en az 1 saat bekletilip, durulanmalıdır.

Basit fakat etkili uygulamalarla saçlarınızın güçlü olmasını sağlayabilir aşırı dökülmenin önüne geçebilirsiniz. Burada bilmeniz gereken konu hiç bir ilaç veya doğal karışımlar olmayan bir saç kökünü tekrardan çıkartmaz. 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Saç Dökülmesi İçin Evde Uygulayabileceğiniz 7 Pratik Yöntem İle Benzer Sohbet YazılarıSaç Dökülmesi İçin Evde Uygulayabileceğiniz 7 Pratik Yöntem yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?