Reddedilmekten Asla KorkmayınMutluluğu yaşamak istiyorsanız reddedilmeyi de muhakkak göze almalısınız. Reddedilmek diğer kabul edilmek ve karşılık bulmak gibi olağan bir durumdur. Her insan olumlu veya olumsuz hayatının belirli bir döneminde bunu yaşamıştır.Bu düşünceyi yenmek için gizli tuttuğunuz duyguları açığa vurun ve ilk adımı atmaktan asla çekinmeyin.

Bu sayede arka tarafta tutulan duyguları söylemenin rahatlığına varır ve ilerleyen dönemde yaşayacak olduğunuz pişmanlıkların da önüne geçmiş olursunuz. Keşke ona bunu söyleseydim, Zamanında açılsa idim gibi soruların kafanızda oluşmaması için bunu yapın.

Öz güven basit şekilde kazanılan bir alışkanlık değildir. Ret cevabı almanız sizin öz güven kazanmanızı sağlamadığı gibi asla yükseltmez de. İşin iyi tarafı ise kişisel gelişiminize ve gereksiz endişeleri bertaraf etmenize fırsat verir.

Karşıda ki kişinin sizi beğenmemesi reddetmesi her şeyin sonu olduğu anlamına gelmemeli. Bu durum sizin teklifte bulunduğunuz kişinin kendisinin sizin için uygun olmadığı anlamına gelir. Bura beklemeden pozitif düşüncelerle ileriye bakın ve tekrar tekrar deneyin.

Bur durum hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için denemeniz gerek. Sizin hoşlandığınız kişi size çok mesafeli duruyor gibi gözükebilir. Ancak denediğiniz zaman karşı taraftan olumlu bir yanıt alma olasılığınız yarıya yarıyadır.

Sakın ego sahibi olmayın. Egolarınız sizi yanlış yönlendirebilir. Reddedilmek yalnızca sizin yaşadığınız bir durum değil bütün insanların yaşamış olduğu genel bir olgudur. Reddedilmek o kadar da kötü bir şey değil. Hayatımız da çok daha kötü şeyler yaşayabiliyoruz.

Yukarıda da söylemiştik reddedilmek dünyanın sonu değil diye. Karşınızda ki kişi sadece sizden hoşlanmamıştır bu kadar basit. Hem sizi reddedenin de bu duyguyu en az bir kere yaşadığını da asla unutmayın. Kendinizle barışık yaşamaya ve olaylara daha olumlu şekilde bakmayı öğrenmelisiniz. Bir olayın sonunu görebilmeniz için ilk önce başlaması gerektiğini unutmayın.

Kırılgan bir yapınız varsa üzülmeyin bazı şeyler yaşanılarak gelişir ve şekillenir. Asla pes etmeyin ve tekrar tekrar deneyin

Aşk yaşamak, Flört etmek ve bir sevgiliye çiçek almak istiyorsanız ilk adımı siz atın ve ona teklifte bulunun. Unutmayın kazanma şansınız yarıya yarıya. Buraya kadar gelmek içinse onunla ilk önce arkadaşlık kurun, Sohbet edin ve hiç beklemediği bir anda teklifinizi yapın.

Her insanın duyguları, Beğeni algısı ve gördüğü farklıdır. Herkesin aynı şekilde duygular taşımasını ve düşünmesini beklemek insan doğasına aykırı bir durum teşkil eder.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.827
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok


Reddedilmekten Asla Korkmayın İle Benzer Sohbet YazılarıReddedilmekten Asla Korkmayın yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?