Patates Salatası Tarifi ve YapılışıPatates yurdumuz da çok fazla üretilen ve tüketilen bir besin kaynağıdır. Bu güne kadar birçok yemek yapımında veya tatlı yapımın kullanıldığını biliyoruz. Bizlerde bir farklılık oluşturmak için patates salatası tarifi sunmak istiyoruz.

Birbirinden farklı çok sayıda sunum ve tarif olabilir muhakkak onların da tatları güzeldir. Bazen verilen sunumların çok kafa karıştırıyor olması ve malzemelerin bulunma olasılıklarının az olması sebebi ile ev hanımlarız zorlanıyor.

Bizim vereceğimiz tarif oldukça pratik ve kolay olması nedeni ile her ev hanımının zorlanmadan yapabileceği bir salatadır. Salatalar hem sabah hem de günün diğer saatlerinde rahatlıkla tüketilebilir. Sağlık açısından da faydalarını söylememize gerek yok sanırım.

Hafif olması ve sindirme de problem çıkarmaması da salataların tercih edilmesinin başka bir nedeni. Yavaş yavaş malzeme listemizi verelim listemiz fazla kabarık değil.

Patates Salatası İçin Malzemeler


  • 6 tane patates (biraz iri olanlardan seçin)
  • 2 tane salatalık
  • 1 kâse yoğurt (süzme yoğurt olmalı)
  • Tercihe bağlı olarak 3 veya 4 diş sarımsak
  • Tuz

Patates Salatasının Tarifi ve Hazırlanışı

En önce patatesleri yıkıyoruz. Yıkamadan sonra haşlanarak kabuklarını soyup rendeliyoruz. 2 adet salatalıkların kabuklarını soymuyoruz çünkü vitamini kabuğundadır. Salatalıkları rendeleyip patatesin içine ekliyoruz.

Elimizde olan süzme yoğur da 3 veya 4 diş olan sarımsakları ilave ederek karıştırıyoruz. Karıştırma işi bittikten sonra sarımsaklı yoğurdu patateslerin üzerine ekliyoruz. Biraz karıştırdıktan sonra servis yapacağımız tabağın içine alabiliriz.  En son yapacağımız işlem baharat kullanımı.

Baharatları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Kırmızıbiber ve pul biberi kullanabilirsiniz. Evet başka bir şey kalmadı hepsi bu kadar basit ve kolay. Salatadan sonra güzel bir tatlı yenebilir. Tatlı konusunda çok fazla bilgili değil ve basit  tarifler arıyorsanız yukarı da bulunan linke tıklayarak tatlılara ulaşabilirsiniz. 

Yemek tarifleri konusunda zorlanıyor ve basit sunumlar yapmak istiyorsanız yukarıda ki linke tıklayıp birbirinden güzel ve maliyeti de oldukça düşük yemekleri inceleyebilir hem kendinize hem de ailenizde yaşayanlara ikram edebilirsiniz.

Diğer tariflerle yine yazılarımıza devam edeceğiz. Aklınıza takılan bütün soruları sorup bizlerde en içten şekilde cevaplandırmaya gayret edeceğiz. Afiyet olsun. 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Patates Salatası Tarifi ve Yapılışı İle Benzer Sohbet YazılarıPatates Salatası Tarifi ve Yapılışı yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?