Onu Evliliğe Nasıl İkna Edebilirsin?Genel kabul görmüş bir yanlış olarak evlilikten kaçan ve yanaşmayanların erkeklerin olduğu söylenir. Bunun doğrulu henüz ispatlanmış değil erkekler kadar kadınların da evliliğe güle oynaya gitmedikleri bilinen bir durum. Uzun ilişki yaşamış, Güzel bir flört dönemi ve sevgililik süreci yaşamış bireyler bunu genellikle evlilik ile sonlandırmak isterler.

Bazen erkeğin veya kadının evliliğe soğuk baktığını ve evlenmek istemediklerini görüyoruz. Bunun bir den fazla sebebi olabilir bu sebepler neler olabilir bunun altında yatan unsurlar nelerdir bunlara değinip yapmanız gerekenleri sizlere söyleyeceğiz.

Ekonomiye Takılmayın

En önemli unsur maddi gelir. Birçok ailenin ekonomik yetersizlikten dağılıp parçalandığını düşünürsek böyle bir düşüncenin insanların beynine yerleşmesi oldukça doğal karşılanmalı. Maddi gelir herkes için önemli olmayabilir ancak bazı kişiler içinse bu çok önemli bir konudur. Sevdiğiniz kişinin evlenme düşüncesine sıcak bakmaması bu yüzden olabilir. Ona bununla ilgili sorular sorabilir kaygılarını ve endişelerini öğrenebilirsiniz. Ona bulunacağınız telkinler ile bu kötü düşüncesinden kurtulmasını sağlayabilir evlenmeye ikna edebilirsiniz.

Kültürel Farklar Sorun Olabilir

Kültür farkı önemli soruna dönüşebiliyor. İnsanlar aile yapılarının ve çevrelerinin kültürlerinden direk olarak etkilenirler. Yurdumuz da yapılan her düğün ayrı özellikler gösterir. Kimileri çok fazla kalabalıktan ve şatafattan hoşlanırken kimileri ise oldukça sade törenleri benimsemiş olabilir. Bu konuda sevgilinizle diyalog kurmak da zorlanıyor ve başarısız oluyorsanız araya aile bireylerini sokabilirsiniz. İki aile bir araya gelerek yapılacak olan düğün de neler olmalı neler olmamalı gibi hususları değerlendirerek ortak bir noktada buluşabilirler.

Henüz Çok Erken

Kişilerin birbirlerini tanımaları pek de kolay değil. İlişki, Arkadaşlık ve flört döneminin belirli bir zamanı yoktur. Bu sureyi iki Partnerin belirlemesi gerekiyor. Kişilerin kendi aralarında ne gibi diyaloglar kurduklarını, Nasıl zaman geçirdiklerini ve neleri paylaştıklarını bilemediğimiz için belirli bir süre veremediğimiz gibi bir çıkarımda da bulunamayız. Bu konu ile alakalı olarak diğer bir husus ise yaş farkı faktörüdür. Sevgiliniz Yaşının evlilik için uygun olmadığını belki ilerleyen zamanlar da bu hususu düşünebileceğini söyleyebilir.

Sabırlı Olun

Fazla aceleci olmanız onu rahatsız edebilir. Gayet iyi giden bir ilişki de sürekli evlilik konusunda karşı tarafa baskı yaparcasına konuşmak onun hem size hem de evliliğe karşı bakış açısının olumsuz şekilde değişmesine neden olabilir. Her şey de olduğu gibi bu işte de fazla aceleci davranmamanız gerektiğini öneririz. Toplum da genel olarak oluşan veya oluşabilecek sorunlardan bahsettik daha farklı problemler de olabilir. Her insan farklı duygu, davranış, kültür ve kişiliğe sahip olduğu için net bir tespit de bulunmamız elbette mümkün değil.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Onu Evliliğe Nasıl İkna Edebilirsin? İle Benzer Sohbet YazılarıOnu Evliliğe Nasıl İkna Edebilirsin? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?