Online Sohbet OdalarıHızla gelişen dünyada İnternet’in ve buna bağlı çalışan birçok cihazın da etkisiyle ülkeler birbirlerine hiç olmadıkları kadar yakın durumdalar. Etkileşim o denli yüksek seviyeye ulaştı ki farklı dillerde ki birçok kelime diğer ülke dilleri tarafından benimsenip kullanılmaya başlandı. Örnek: Online sohbet, Selfi, Doküman, partner gibi sözcükler ve daha niceleri.

Anlık veya canlı chat yapma isteğinde olan kişiler bu kelime veya bu kelime gruplarını kullanıp aramalar gerçekleştirerek hedeflerine ulaşmak isterler. Birebir görüşmelerin yapıldığı, Yazılı veya görüntülü verilerin karşılıklı olarak aktarıldığı durumları ifade etmek için Online ifadesi kullanılır.

Bu tarz sitelerde uygulama veya ücretli olarak bir özellik satın almamışsınız büyük olasılıkla ücretsiz bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. İRC adı verilen ve temelleri çok eskiye dayanan sistemin kullanıcıları azımsanmayacak kadar çoktur. İRC (internet relay chat) sohbet sunucularının zamana çok fazla ayak uydurduklarını söyleyemeyiz.

Eski Teknolojileri Unutun

Daha önceleri java ve flash gibi teknolojler kullanılıyordu. Fakat tarayıcıların kendilerini geliştirmeleri ve bu eski teknolojileri desteklememeleri sonucunda farklı bir takım (applet) adı verilen yazılımlar piyasaya kullanıcılar için sunulmuştur. Zaman zaman kullanıcıların şikâyetçi oldukları durum tarayıcılarının sohbet odalarına bağlanmamasıdır. Bu da belirttiğimiz gibi chrome, Explorer veya mozilla gibi fazla kullanıcının kullandığı tarayıcıların kendilerini sürekli olarak güncellemelerinden kaynaklanmaktadır.

Online sohbet sitelerinde yapabilecekleriniz esasında sınırlı düzeydedir. Bilindik en büyük özellikleri yazılı ve metin tabanlı bir görüşmeye aracılık etmeleri ve özel olarak iki kişinin konuşmasına izin vermeleridir Dünyaca ünlü şirketlerin yaptığı küçük uygulamaların sunmuş olduğu desteğin birçoğu bulunmaz. Örneğin: Whatsapp ve Messennger. Her insan sosyal medya ve bu tarz siteleri zevk alarak kullanmaz. Bazı alışkanlıklar çok eskilerden gelir ve birçok kişi de bunu değiştirmek istemez.

Kendi sitemizdeyse henüz yeni geliştirilmiş piyasaya sunulmuş olan resimli sohbet uygulaması kullanılmaktadır. Online sohbetin sunmuş olduğu özelliklerin yanı sıra kullanıcı dostu ekstra yeniliklere sahiptir. Bu yenilikler nelermiş beraber görelim.

Online Sohbetin Getirdiği Yenilikler

  • Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın bütün tarayıcılar sorunsuz şekilde çalıştırılıp desteklenir buda kullanıcıların memnuniyetine yansır.
  • Telefon ve tablet gibi cihazlara tam uyum sağlar ve herhangi bir zorluk yaşanmasına izin verilmez.
  • En büyük yeniliklerden biri kendi resminizi profil resmi haline getirebilmenizdir ve bu resim tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.
  • İkinci olarak durumunuzu belirtme özelliğinin olmasıdır. Dışarıdayım, Yokum, Yemekteyim veya online durumdayım gibi. Bu özellik insanların sizin nerede olduğunuzu ve durumunuzun müsait olup olmadığınızı anlamasına yardımcı olur.
  • Üçüncü olarak da arkadaşlık listesi oluşturabilmeniz. Online sohbet odasında sürekli konuştuğunuz ve görüştüğünüz kişileri takip ederek listenizi kontrol edip rahatlıkla onlara ulaşabilirsiniz.

Chat Yapma keyfinizin yarıda kalmaması için sizlerde deneyip görüş ve yorumlarınızı bizlere belirtebilirsiniz. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlar bizlerin daha sağlıklı olarak hizmet sunması açısından önemlidir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.415
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok
Etiketler


Online Sohbet Odaları İle Benzer Sohbet YazılarıOnline Sohbet Odaları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?