Mutlu Çift Olmanın Sırları Nelerdir?Her çift mutlu olmak ister ve buna bağlı olarak da evlenirler. Evlilikler de Geçmiş döneme nazaran boşanma olaylarının bir hayli artış gösterdiği de yadsınamaz. Kişiler birliktelikleri sırasında güzel olan şeyleri pek hatırlamazlar ancak kötü olan birçok olayı bilinçaltın da tutar. Mutlu çiftlerin bunu nasıl başardıklarını ve neler yaptıklarını bilirseniz sizlerde pek de iyi gitmeyen bir beraberliğin daha iyiye doğru gitmesini sağlayabilirsiniz.

Karşınızda ki kişiye onu sevdiğinizi mutlaka söyleyin. Bunu başaranların büyük bir çoğunluğu mutlu birer çift oluyor. Seni seviyorum diyebilmek Türkiye’de doğrusunu isterseniz çiftler arasında çok da kullanılan bir kelime değil. Bu tabudan kurtulup sevginizi ve ilginizi ona gösterirseniz size daha fazla bağlanabilir ve aranızda ki bağın kuvvetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Monotonluktan mutlaka kurtulun.

İlişkilerde en fazla şikâyet edilen konu monotonluk. Bunun önüne geçmek için lütfen gülümsemeyi ihmal etmeyin. Çok fazla gülen insanların toplumda bıraktığı algı laubali ve cıvık şekildedir. Aslında böyle olmaması gerekiyor. Sürekli homurdanan ve somurtan bir insan olmak için çabalamayın. Etrafınıza gülümserken ilişkinizin daha güçlü hale gelmesi için gülümsemekten çekinmeyin. Sıkıcı ve boğucu insan modeli rolünüzden sıyrılın. Bu sayede monotonluktan kurtulabilirsiniz.

Özür Dilemek Mutluluğun Sırrı Olabilir.

Her birliktelikte olduğu gibi sizlerin de sorunları olacaktır. Bir konu da haksız olduğunuzu düşünüyorsanız özür dilemekten çekinmeyin. Buna karşılık karşıda ki kişinin de aynı şekilde affedebilme özelliğini kullanması gerek. Affetmeyi istemeyen kişinin partneri daha sonra oluşabilecek sorunlarda asla özür dilemeyecektir ve ufak tefek sorunların sözlü kavgaya dönüşmesine sebep olacaktır.

Dokunmanın Gücünü Keşfedin.

İlişkinin düzenli yürümesi için davranışlar ve söylemler kadar fiziksel temas da büyük önem taşıyor. Her insanın içinde duygusallığı yer vardır buna bağlı olarak sahiplenme ve sahiplenilme duygularımız da elbette olacaktır. Fiziksel temas ile birlikteliğin ömrünü uzatabilir ve sorunsuz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hep Siz Konuşmayın.

Daha kusursuz ve mutlu bir çift olmak için fazla konuşmayı iyi bir durum sanmayın. Konuştuğunuz kadar karşıda ki kişiyi de muhakkak dinleyin. Onun öneri ve şikayetlerini dikkate alın. Fikirlerine değer verildiğini gören kişi size daha fazla saygı duyacaktır. Bu ipuçları ile ilişkinizin renkli ve heyecanlı olmasını sağlarken monotonluğu da bir kenarı atmış olursunuz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Mutlu Çift Olmanın Sırları Nelerdir? İle Benzer Sohbet YazılarıMutlu Çift Olmanın Sırları Nelerdir? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?