Kızlarla Sohbetkızlarla chat

İnsanlar doğaları gereği doğuştan birçok şeye karşı yetenekli olabilirler. Aynı şekilde bazı yönleri de diğer kişilere göre çok fazla gelişmemiş veya kendilerini o konuda eksik bulup geliştirme çabasın içinde olabilirler. Toplumumuzda karşılıklı diyalog kurma problemi yaşayanlara rehber olabileceğini düşündüğümüz konumuzu okuyarak sizden kaynaklı problemlerin önüne geçebilir ve kızlarla sohbet etmenin çok da zor olmadığını anlayabilirsiniz.

Öncelikle kendinizi olduğunuz gibi kabul edip karşı tarafa da bu mesajı vermelisiniz. Sonuçta hiçbir insanın tamamı ile kusursuz olmadığının bilincinde olmalısınız. Onun veya bir başkasının sizden ne kadar farkı olabilir ki? Kültürel farklılıklar, Eğitim seviyesi ve Yaşam kalitesi gibi hususlar bir takım farklılıklar ortaya koysa da bunlar normal karşılanmalı ve yüz yüze gelindiği zaman konuşulabilecek ve paylaşılabilecek birçok konunun olduğunu da bilmelisiniz.

Öz Güven Temel Oluşturur

Öz güven eksikliği çekingenlik, Toplum içinde konuşamama veya çabuk sıkılmanızın temel nedeni olarak gösterilebilir. Bu eksiklik aile ortamından veya kişinin fıtratından kaynaklanıyor. Yapmak istediğiniz tüm eylem ve girişimlerde öz güveninizin olmaması sizi sürekli olarak ikilemde bırakabilir ve sağlıklı adımlar atmanızın önüne geçer.

Arkadaş ortamında yeni tanıştığınız kızlarla sohbet etmekten çekinmeyin ve olabildiğince rahat olmaya çalışın. Mimik ve jest hareketlerinizi kısıtlama yoluna gitmeyin ailenizle nasıl iletişim kuruyorsanız burada da onu yapmaya gayret edin. Suratınızı asmak, Hiç konuşmamak veya Olaylara kayıtsız kalmak orada bulunanların size karşı kötü düşüncelerin oluşmasına sebep olur. Kendinizi onların yerine koyarak (empati) kurarak karşınızda hiç konuşmayan yüzü asık birilerini sizde görmek istemezsiniz.

Sıcak ve samimi bir sohbetin başlangıcı; yaptığınız işi, bu zamana kadar neler yaptığınızı hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı paylaşmak olmalıdır. Bunu yaptıktan sonra sizde karşı tarafa aynı soruları sorarak yakınlaşma evresini başlatabilirsiniz. İlgilendiğiniz ortak bir alan muhakkak olacaktır ve bu alan üzerinde konuşarak samimiyetinizi arttırabilirsiniz.

Fazla öz güven sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yeni tanışılan biriyle 1 saat sonra telefon numarasını istemek ve sosyal medya hesaplarını takip etmek istemek size olan bakış açısını olumsuz yönde etkileyecektir. Bunları birkaç görüşme ve konuşmadan sonra yapmanız daha uygun olacaktır. Kızlarla sohbet etmenin püf noktası veya bir formülü yoktur. Kendi karakter ve kişiliğinizi olduğu gibi ortaya koymak ve doğruları söylemek dürüst bir insan olduğunuz hissi uyandırır ve bu insanların aradıkları en büyük özelliktir. Konuşurken hayatınızda yapmış olduğunuz yanlışları veya doğruları olduğu gibi ortaya koymak taraflı veya tarafsız herkesin beğeneceği ve seveceği bir davranıştır.

Bencil Olmayın

Ortama ayak uydurma yolunu seçmeyi denediniz mi? Yeni tanıştığınız topluluk ani bir karar aldı ve bir eğlenceye veya bir organizasyona katılmaya karar verdiler. Ancak bu sizin pek ilginizi çekmemiş ve ilgilendiğiniz bir şey olmamış olabilir. Yakınlaşmaya çalıştığınız kız da oraya gitmek istiyorsa siz masadan kalkıp bana müsaade mi diyeceksiniz? Yoksa peki bende gelirim mi diyeceksiniz? Cevabınız ikinci şık olmalıdır. Eğer oraya sizde giderseniz arkadaşlık kurmak istediğiniz kişinin gözünde hım! Bak! beni kırmadı benim için geliyor şeklinde bir düşünce uyandırırsınız.

Elbette sürekli olarak zorla bir yere gitmek zorunda değilsiniz. Fakat sağlıklı bir iletişim kurmak ve yakınlaşmanın formüllerinden biri budur. Arkadaşlığınız ilerler samimiyetin derecesi artar beğenmediğiniz etkinleri de daha sonra karşı tarafa söyleme şansınızın olduğunu da unutmayın.

İlginin Ölçüsünü Kaçırmayın

Fazla ilgi göstermek kayba neden olabilir. Karakterleri gereği her insanın karşı taraftan beklentileri ve kendi yaptıkları birbirleri ile uyuşmayabilir. Kimi kızlar çok ilgiden hoşlanırken kimileri ilginin artmasından hoşlanmazlar. Birkaç görüşmeden sonra telefon numarasına sahip olmak güzel bir göstergedir. Demek ki kişi size değer vermeye başlamış, Önemsemiş ve en önemlisi güven duymaya başlamış demektir.

Yapmanız gereken gün içinde birkaç mesaj atmak olmalıdır. Neler yapıyorsun? Bir planın var mı? Günaydın gibi mesajlar atarak ona ilginizi belli edebilirsiniz. Size de aynı benzerlikte mesajlar geliyorsa doğru yoldasınız demektir. Mesajlara cevap gelmiyor veya çok geç bir dönüş yapılıyorsa paniğe kapılmak gerekir yeni tanıştığınız arkadaşınız yoğun tempoda çalışıyor olabilir veya durumu uygun olmayabilir.

Bu aşama da yapılan başlıca hatalardan biri sürekli olarak aramaya çalışmak ve uzun süre konuşmaya çalışmaktır. Karşı taraf bunu istemiyor olabilir veya uzun süre telefon görüşmesi yapmak istemiyor olabilir. Eğer bu tutumunuzu devam ettirirseniz yaşamak istemeyecek bir sonla karşılaşabilirsiniz. Her şeyi tadında bırakarak ilginizi göstermeniz yeterli olacaktır.

Heyecanınız Kalıcı Olsun

Heyecanınızı korumayı bilmelisiniz. Tanıştığınız ilk günü hatırlayın ne kadar da heyecanlı ve biraz da utangaç bir durumdaydınız. Ne zaman nerede buluşursanız buluşun bu heyecanı karşı tarafın sizde hissetmesi önemlidir. Birkaç aylık birliktelikten sonra insanların başlıca şikâyetleri arasında yapacak bir şeylerinin kalmadığını ve eskisi kadar eğlenemedikleri yönündedir. Bunun önüne geçmek için ikinizin ortak noktada buluşabileceği etkinlikleri deneyebilirsiniz.

Görüldüğü gibi kızlarla sohbet edip samimi bir dostluk kurup daha sonra ki günlerde neler yapabileceğinizi aşamalı olarak anlattık. Bundan sonra hayatınıza belirtmiş olduğumuz bilgiler ışığında yere sağlam basan ve öz güveni yüksek bir birey olarak devam edebilirsiniz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.052
Yazı kategorisi : Aşkmeşk-İşleri
yorum yorum yok
Etiketler


Kızlarla Sohbet İle Benzer Sohbet YazılarıKızlarla Sohbet yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?