Kadınlar Erkeklerden Ne İster?Kadınlar Ne İster?

Sürekli olarak duygu geçişleri yaşayan kadınlar yeryüzünün en karmaşık zihinli canlıları olarak nitelendirilir. Erkekler bu yüzden devamlı olarak yüksek beklentilerden, güven problemlerinden ve anlayış yetersizliğinden şikayet ederler.

Peki bu kadar şikayet edilen kadınlar ne ister? Bu kadar tepkiyi neden çekerler? Elbette ki sevilmek istediklerinden. Bir erkek ne kadar anlaşılmak istiyorsa bir kadın da aynen öyle anlaşılmak ister. Karşısındaki insana saygı duyduğu gibi aynı şekilde ona da saygı duyulsun, itilip kakılmasın ister.

Bu konu ile paralel olarak yazdığımız ilişkide saygıyı koruma yollarını da anlatmıştık.  Bu yazımızda kadınlar ne ister, beklentileri nedir diye derlediğimiz maddeleri açıklayacağız.

Sözünüzü Tutun

Onlara söz vermek ve beklenti içerisine sokmak zorunda değilsiniz. Ancak eğer kadınlara bir söz verip, o sorumluluğu aldıysanız verdiğiniz sözü tutmasını bilmelisiniz. Hiçbir şeyi unutmayan kadınlar en ufak problemde bunu ısıtıp ısıtıp önünüze serebilir.

Bu da zamanla her iki tarafta da bir şeylerin birikmesine, onarılmayacak yaralar açılmasına neden olur. Ufak bir konuda bile eğer vaat verdiyseniz tutmaya gayret etmeniz ilerleyen zamanda başınızın ağrımamasını sağlayacaktır.

Güvenlerini Kırmayın

Kadınların güvenleri kırıldığında onarılması adeta imkansızdır. Bu yüzden güven kırıcı, küçük düşürücü hareketler yapmaktan kaçının. Onları gözlerinizle bile aldatmayın. Bu her iki taraf için de geçerli olsa da sadakat duygusu kaybolduğunda birlikteliğiniz anlamını yitirir. Hatta artık ilişkilerin tuzu biberi sayılan kavgalarınızı bile etmezsiniz.

İlgilendiğinizi Belli Edin

Kendilerinde yaptıkları değişikliklerin farkında olun. Yorumlarınızı belirtmekten çekinmeyin. Merak edip aramayı, kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Ama tüm bunları yaparken onları boğmayın. Kendi hususi eşyanız gibi onlara tavır takınmayın.

Onlar sizin sevdiğiniz kadınlar, sizin malınız değil. Bunun farkını ayırt ettiğiniz takdirde zaten onlara karşı saygınızı yitirmeyecek, her türlü konuda size destek çıkmalarını sağlamış olacaksınız. Fedakârlıktan kaçınmayın, sürekli olarak bahaneler üretip durmayın.

En güçlü görünen kadının bile hassas olduğunu unutmayın. Centilmenlikler ve küçük sürprizler yapın. Bunları yaparken sadece karşınızdaki kadının mutluluğunu değil, kendi mutluluğunuzu da önemseyin. Yapacağınız şeyleri daha huzurlu bir ilişki adına yaptığınızı unutmayın. Karşınızdaki kadına, ona ait olduğunu hissettirirseniz o size dünyaları bahşedecektir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.355


Kadınlar Erkeklerden Ne İster? İle Benzer Sohbet YazılarıKadınlar Erkeklerden Ne İster? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?