İnternet’te Chat Nasıl Yapılır?İnternet'te chat nasıl yapılır?

Chat siteleri bilgisayarınızın başındayken yeni insanlarla tanışma imkanı sunan sosyal medya uygulamalarına benzer sitelerdir. Son zamanlarda oldukça sık kullanılan siteler sayesinde boş zamanlarınızda yeni ilişkiler kurma imkanı bulacaksınız.

Bu siteler tamamen kişileri tanıma odaklı kurulmuş, bu güne kadar binlerce kişiyi bir araya getirmiştir. Uzakları bir tıkla yakın hale getiren chat sitelerinde eğer ilk etapta nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu makalede İnternet’te chat nasıl yapılır sorunuza cevap vereceğiz. Konuşma sırasında nelerden kaçınmalısınız, neleri mutlaka yapmalısınız, siteye girince ilk önce nereden başlamalısınız gibi birçok soruyu bu yazıda derledik.

İlk Zamanların Acemiliğini Atlatın

Siteye giriş yaptığınızda ve ilk sohbetinizi başlattığınızda uzun soluklu ya da kısa süreli bir konuşmayı illa ki gerçekleştirmiş olacaksınız. İlk konuşmalarınız biraz daha ısınma turu gibi olsa da sonrakilerde karşınızdaki kişiye nasıl yaklaşmanız gerektiğini kavrayacaksınız.

Mesela ilk mesajları hep siz atarken bir süre sonra bir bakacaksınız ki ilk mesaj karşı taraftan geliyor, konu uzayıp gidiyor. Her şeyde olduğu gibi kaliteli chat sitelerinde de belli bir alışma safhası vardır. Bu düzlüğü atlattıktan sonra dilediğiniz kişiyle en sağlıklı sohbeti yapmış olacaksınız. Kendinize zaman verin ve sitedeki kişilere alışmaya çalışın. Gerisinin çorap söküğü gibi geldiğini göreceksiniz.

Sitenin Tüm İmkanlarından Faydalanın

Konuşma yaptığınız sitenin tüm imkanlarından faydalanın, blog yazılarını okuyun. Sohbet ettiğiniz kişiye önerip, yazılar üzerinden konu açıp karşı tarafı tanımaya çalışın. Görüşlerini sorun ve böylece konuşmayı uzatın. Kendinize de karşınızdaki insana da zaman verin. Sitede yeniyseniz konuşma yaptığınız kişinin de yeni olabilme ihtimalini aklınızdan çıkarmayın.

Yani kişi sizden haz etmediği için soğuk konuşuyor diye düşünmeyin, karşı tarafın gözünü korkutacak türden ciddi ilişkilerin bahsini açmayın. Konuşmanızı yaptığınız siteyi ne kadar iyi tanırsanız, olaya o kadar hakim olacaksınız ve kavramanız da bir o kadar kolaylaşacak.

Uzakları evinize getiren bu siteler sayesinde İnternet üzerinden birileriyle tanışacaksınız, tanışma aşamasında dikkat etmeniz gereken hususları sitede vakit geçirerek daha iyi anlayabilirsiniz. Bunları da yukarıda sizlere neden sonuç ilişkisi içinde detayları ile anlattık. 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 3.248


İnternet’te Chat Nasıl Yapılır? İle Benzer Sohbet Yazılarıİnternet’te Chat Nasıl Yapılır? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?