İnternet Aşkları Ne Kadar Gerçek?Bildiğiniz üzere 2000’li yıllarında ünlü olan Sohbet sitelerinde aşk mevzusunu deşeceğiz biraz. Kimisi için bu doğru olsa da kimisi içinde yanlıştır. Sanal bir ortamda insanlara güvenmek oldukça zordur çünkü birçok insanın yalan söylediğini görebiliyoruz. Bu durum ilişki boyutunda ortaya çıktığı zaman insanlarda kaosa sebep olabiliyor.

Çünkü kişiler gerçekten bağlanıyor birbirine kimisi için bu fişi çekince yani bilgisayarı kapatıp sanal ortamdan çıkınca bitmiş olsa da kimileri ise devam etmekte oluyor ve bunu realiteye döküp gerçekten ilişkilerini yaşayabiliyorlar. Aşkın sanal âlem boyutu insanlara güvenmekle ve hoşlanmakla başlıyor onun akabinde sohbet sitelerinde aşk yaşanıyor. Birçoğumuz buna şahit olmuştur bu sitelerde sevgili olup evlenenleri bile gördük.

Aynı zamanda evlendikten sonrada sanal ortamlarını bozmadan devam ediyorlar. Bu durum birçok kişi için yanlış olsa da, diğer kısımda bu durumu gayet doğal karşılamakta. İnsanlarda alışkanlık yapan bu siteler birçok kötü olaylara da şahit olabiliyor birbirini kandıran kişiler, birbirine yalan söyleyenleri de görebiliyoruz. Bu durum tabii ki herkes için geçerli değil kimileri gayet sakin ve kaliteli yaşıyor ilişkisini. Beraber vakitlerini buralarda geçiriyor, beraber eğleniyor ve birliktelikleri bu şekilde uzun yıllar devam ediyor. Belki de aradığınız gerçek aşkı bulacağınız bir yer oluyor ve sadece Sanal aşk, Sanal sohbet siteleri bu duruma vesile oluyor.

Yalnız burada uyaracağımız tek nokta insanlara bağlanmadan önce onu iyi tanımaya çalışmanız ve sadece bilgisayarda aşk yaşamamanız ve tercihini doğru yapmanız. Artık sadece sohbet sitelerinde değil sosyal medyada dediğimiz birçok telefon uygulamasıyla da insanlar tanışıp dostluklar, arkadaşlıklar ediniyor.

Kötü tarafı da olan bu site insanların yanlış kullanımı ile birçok aileyi üzüyor ve birçok yuvaları dağıtıyor. Bu yüzden teknolojiyi güzel kullanmalı ve bilgi edinmeli, bir takım paylaşımlar yapacaksak bunları doğru şekilde yapmamız gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda insanın karakterini de ortaya koymaktadır. Doğru sohbetler, doğru yazışmalar, doğru görüşmeler kişinin yansımasıdır. Sanal olarak nitelendirmeyelim bunu sosyal yaşantımızda da bu böyledir kişilerle sürekli diyalog halinde olduğumuz için insanlarla doğru iletişim sağlamamız gerekmektedir.

Her zaman karşımıza iyi insanlar çıkacak değil maalesef ki kötü insanlarla beraber yaşıyoruz lakin kişi kendisi doğru olduğu durumda böyle şeylerde zarar görmeyecektir. Hayatı doğru bir şekilde yaşayan kişiler çoğu zaman zarar görmezler aşklarını güzel ve kaliteli yaşarlar. Eğlenmek herkesin hakkıdır yalnız kişilerle değil. İnsanlara zarar vermek, insanları kandırmak aslında kişinin kendini kandırmasıdır.  Sanal âşıklara mutluluklar diler, keyifli zaman geçirmelerini temenni ederiz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.217


İnternet Aşkları Ne Kadar Gerçek? İle Benzer Sohbet Yazılarıİnternet Aşkları Ne Kadar Gerçek? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?