Evlilik Aşkı Öldürür Mü? İşte DetaylarEvlilik aşkı Öldürür mü? İşte cevabı

İnsan hayatında verilebilecek iki önemli karar vardır derler. Birincisi meslek seçimi, ikincisi evleneceğiniz insanın seçimi. İkisi de hayat şartlarınızı, geleceğinizi etkileyecek kritik kararlardandır. Sevgililiğin ardından bir dönüm noktası olan evlilik aşkı öldürür mü?

Diğer bir deyişle aşka biçilmiş bir ömür var mıdır? İlk başlarda görmek için saat saydığınız, ayrıyken özlediğiniz, her şeyinizi paylaşmak istediğiniz kişiyle sohbet bile etmek istemeyecek hale gelebilir misiniz? Bu kadar keskin bir dönüş olabilir mi? Muhakkak olmaz.

Eğer gerçekten severek evlendiyseniz ve iyi günde kötü günde karşınızdaki kişinin yanında olmak istiyorsanız aşk denilen duygunun bir çırpıda silinip gitmesi mümkün değildir. Peki aşkın heyecanını diri tutmak için neler yapılabilir? Hepsini ve daha fazlasını bu yazımızda inceleyeceğiz.

Kim Ne Kadar Sorumluluk Alıyor

Sevgiliyken ailelerin yanında, taşın altına elini koymadan sürdürdüğünüz hayat evlenince sonlanacaktır. Bunun sonucunda eşler sorumluluk sahibi olacak, ve bu sorumluluklar çocukların dünyaya gelmesiyle artarak devam edecektir. Giderler, ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda huzurlu bir evlilik kişilerin üstüne düşen görevleri yerine getirmesiyle başlayacaktır.

Baştan işi sıkı tuttuğunuz takdirde ilerleyen zamanlarda temeli sağlam bir evliliğin üzerine mutluluklarınızı inşaa edebileceksiniz. Tüm bu sorumlulukları alırken bu durumdan bıkkınlık duymadan, aşkınız ve çocuklarınız için bunu yapmak bir bakımdan sizi mutlu edecektir.

Çocukların Doğmasıyla Değişen Dengeler

Evin neşesi diye nitelendirilen çocukların dünyaya gelmesiyle anne ve baba bölünür, ilgiyi çocukta yoğunlaştırır. Bunun sonucunda evliliğin aşkı öldürdüğüne, karşılıklı fedakarlıktan ibaret olan bir hale geldiğine dikkat çekenler de vardır.

Ama severek evlendiğiniz kişiden çocuk sahibi olmak, hepinizin mutluluğu için çabalamak bir iş gibi görülmezse, severek yapılırsa aşkınız daha da kuvvetlenecek, birbirinize saygı ve sevgiyle bağlı bir hale geleceksiniz.

Bu yolda karşınızdaki insandan beklentilerinizi sözlü olarak dile getirip, sorunlarınızı uzlaşımla çözdüğünüz takdirde aşık olarak evlendiğiniz kişi zaman içerisinde en yakın arkadaşınız, en iyi dostunuz, aileniz olacaktır. 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Evlilik Aşkı Öldürür Mü? İşte Detaylar İle Benzer Sohbet YazılarıEvlilik Aşkı Öldürür Mü? İşte Detaylar yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?