Evliliğe Hangi Davranışlar Zarar Veriyor?evlilige zararli davranislar

Evlilik Türk toplumun da yaşayanlar için olmazsa olmazlardandır. Birçok kişi bunun hayali ile yaşar ve güzel bir evliliğinin olmasını temenni eder. Ancak açılan boşanma davaları oranlarına bakılacak olursa eskiye göre sonlanan evliliklerin sayısının giderek arttığını görüyoruz. Boşanmış kişilerin bir bölümü bunun bir gurur haline dönüştürerek bir daha evlenmiyor ve yalnız olarak hayatlarını sürdürüyorlar.

Evliliğe zarar veren davranışlar nelerdir, Nelere dikkat edilmelidir ve neler yapılabilir? Hangi Hareketlerden uzak durulmalıdır? Evliliğin ilerleyen safhalarında çiftlerin birbirleri ile paylaşacakları hiçbir şeyin kalmaması bir birey olarak davranmaları ve hareket etmeleri gereken onlar bir çift olarak hareket ederler.

Bu durum sonucunda da birbirleriyle paylaşacakları farklılıklar tamamı ile ortadan kalkar. Bu da evlilikte ki enerjinin azalmasına ve monotonluğun başlamasına sebebiyet verir. Hem kadın hem de erkeğin ortak şikâyetleri kendilerine zaman ayıramamaktır. Bu problemi çözerseniz kişisel gelişiminizin de devam ettiğini göreceksiniz.

Her şeyi kabullenmeyin

Her olayı sineye çekenlerdenseniz dikkatli olun. Bilinenlerin tam tersine evlilikte ki sorunları açıkça söylemekten kaçınanların birliktelikleri daha kısa ömürlü oluyor. Karşınız da ki kişiye bu sorunu açık yüreklilikle ve kibar bir dil ile anlatırsanız sorunun çözümü noktasın da ortak bir nokta da buluşabilirsiniz. Bunu yapmayıp ondan yaptığı hataları görmesini beklemeniz bir hata olur çünkü karşınızda ki kişi bunun bir hata olduğunu anlayamayabilir. 

Bakımlı olmayı denediniz mi?

Yoksa kilolarca dolusu makyaj yapıp sokağa çıkanlardan mısınız? İkisinin ortasını bulmanızı öneririz. Erkeklerin çok fazla makyaj yapan kadınları doğallıktan oldukça uzak bulduğu biliniyor. Ancak çok da bakımsız kadınlardan hoşlanmadıklarını biliyoruz. Rutin olarak cilt ve saç bakımınızı yapmanız size bir artı puan kazandırır.

İyi bir dinleyici olun.

Karşınızda ki ister eşiniz olsun isterse başka biri onun konuşmasına muhakkak izin verin ve fikirlerine saygı duyduğunuzu belirtin. Devamlı olarak sizin konuşmanız karşı tarafın size olan bakışını tamamen negatif yönde değiştirebilir.

Evliliğe zarar veren davranışların bir bölümü bunlar. Elbette çok daha farklı sebeplerde var. Bunların bir bölümünü evlilikte kıskançlık ve güven problemi konumuz da işlemiştik. Buradan çıkaracağınız sonuç davranışlarınız da aşırıya kaçmamak ve yumuşak huylu olmak.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.018


Evliliğe Hangi Davranışlar Zarar Veriyor? İle Benzer Sohbet YazılarıEvliliğe Hangi Davranışlar Zarar Veriyor? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?