Evlendikten Sonra Neden Stres Yapıyoruz?stres ve evlilik

Günümüz de stresten uzak yaşamayı başarmak oldukça zordur. Stres Hayatımızın bir parçası ve onunla yaşamayı alışkanlık haline getirmemiz gerek. Stres kaynakları günlük aktivilerin getirdiği etkenlerden biridir ve çok da önemli değildir.

Ancak bu durum süreklilik halin de ve yoğun bir biçimde yaşanıyorsa ruh sağlığı ve beden sağlığını bozar ve bireyleri olumsuz anlamda etkileyebilir. Bu kadar strese maruz kalan kişilerin evliliklerinde de bazı sorunlar baş gösterebilir. Sizi hem bedenen hem de psikolojik olarak sarsan stres kaynaklarından uzaklaşarak evliliğinizin daha rutin bir hale dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Ekonomik Gelir Başlıca Sebep Olabilir.

Evli çiftleri strese sürükleyen asıl neden ekonomik sebeplerdir. Çiftlerin çocukları da varsa ona daha güzel bir gelecek ve yaşam bırakmak için strese girebilirler. Daha önceden yalnızca erkeklerin bu baskı altında olduğunu biliniyordu ancak bayanların da çalışma hayatında aktif olarak rol almalarından dolayı aynı baskıyı kadınlarda hissediyor. Peki ne yapmak lazım? Tasarruf etme alışkanlığı kazanmak size fayda sağlar. İkinci olarak ekonomik olarak gelirinizi arttırmanız gerekecek.

İlişki Terapistleri Sorununuzu Çözebilir

Evli çiftlerin birçok konuyu konuşarak hallettikleri araştırmalar sonucun da ortaya konmuştur. Halledilemeyen konularda ise ilişki Terapistlerine başvurmanın oldukça faydalı olduğu gözlemlenmiştir. Evli kişilerin stres kaynakları ekonomik olduğu kadar iş ve aileden de kaynaklanıyor. Stressiz bir yaşam için aile ve iş ortamını belirli bir rutine oturtarak stresin kaynağını ortadan kaldırabilirsiniz. Her ne kadar ekonominin önemli bir rolü olsa da iş ve aile ortamlarının düzensiz olması sorunların gün yüzüne çıkmasını neden oluyor.

Düzenli Bir Hayat Biçimini Tercih Edin.

Kötü alışkanları olmayan, Zamanında yatıp kalkan, Spor yapan ve düzenli beslenen kişilerin stresten çok daha az etkilendiği ortaya konulmuştur. Hayatını günübirlik değil de bir plan dâhilin de yaşayan ve sorumluluk sahibi bireyler mutlu çiftler arasında kendilerine yer bulabilirler.

Öncelikle kişilerin bulunduğu statüyü kabullenmeleri gerek. Gelirine göre yaşamayıp daha lüks bir yaşam tarzı isteyen ve bunu bir gurur meselesi yapmak strese neden olur. Bunun yerine daha sade bir yaşam tercih edilmelidir. Hayatta lüksten ve teknolojiden daha değerleri şeylerin bulunduğunu unutmamak gerek.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 1.962


Evlendikten Sonra Neden Stres Yapıyoruz? İle Benzer Sohbet YazılarıEvlendikten Sonra Neden Stres Yapıyoruz? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?