Etkileşimin Yeni Bir Parçası Sohbet Odalarıetkilesim ve chat

İnsanlarla görüşebilmenin ve konuşabilmenin bazı yolları Düğünler, Partiler, Doğum günleri ve toplantılardır. Bu günlerdeyse daha değişik yollar kullanılmaktadır. İnternet’in yaygınlaşıp kullanılmasının ardından bahsetmiş olduğumuz farklılıklar ortaya çıkmıştır. ücretsiz sohbet odaları insanlara çok etkili bir iletişim kurmalarını sağlarken farklı insanları tanıma ve onlarla yakınlaşmanın da önünü açmıştır.

Yaşadığınız yeri, İlgi alanlarınızı, Yaş aralığınızı ve hayattan beklentilerinizin ne olduğunu belirterek seçeceğiniz bir odada konuşacağınız kişi ile yakalayacağınız uyum çok daha kolay olabilir. Bu his ve duygu insanları chat sitelerinin kullanıma itmektedir.

Önceki yıllarda sadece telefondan konuşma yapılabilmesi ve maliyetlerin yüksek olması kişilerin önünde ki en büyük sorunlardan biriydi. Geldiğimiz bu nokta da ise; Tamamen konuşmanın tamamen ücretsiz olması ve farklı özelliklerin kullanıcılara sunulması sohbet etmenin seyrini ve yönünü de değiştirmiştir.

Her türlü insanla tanışabilme ve görüşebilme imkanının olması insanlara cazip gelen diğer bir noktadır. Utangaç olan bireyler için çok uygundur. Yazılı olarak konuşabilmek düşünceleri karşı tarafa aktarma da normal hayatta yapamadıklarınızı yapmak için size güzel bir ortam sağlar. Güven konusu da bir başka etkendir.

Bilgisayar başından kişisel bilgilerinizi başkaları ile paylaşmadığınız sürece kimse size zarar veremez. Dışarı da yeni tanışmış olduğunuz bir insana oranla bura da ki durum daha güvenilir bir durumu teşkil eder.

Sohbet odalarının sosyalleşmenin önüne açtığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Sürekli olarak kullandığınız bu ortamlar da çok fazla arkadaş sayısına ulaşabilirsiniz. Bu arkadaşlarınız ile ortak etkinlikler ve faaliyetlere düzenleyip birlikte de vakit geçirebilirsiniz.

Dışarı da bir buluşma veya etkinlik yapmayı planlamıyorsanız odalarda bir araya gelerek düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 925
Etiketler


Etkileşimin Yeni Bir Parçası Sohbet Odaları İle Benzer Sohbet YazılarıEtkileşimin Yeni Bir Parçası Sohbet Odaları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?