Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?Elma sirkesinin başlıca faydaları

Geçmiş dönemlerden bu yana elma sirkesini tedavi amaçlı bir çok medeniyet kullanmıştır. Elma sirkesinin fayda sağlayabilmesi için doğal olarak yapılması gerekmekte yani doğal yollarda elde edilmiş olmasında büyük yarar var. Elma sirkesinin asıl fayda kaynağı elmanın içinde yer alan asittir. 

İçeriğinde bulunan kalsiyum, Sodyum ve C vitamini sayesinde ateş düşürücü ve ve kanı inceltme özelliğine sahiptir. Detaylı olarak incelersek elma sirkesinin faydaları nelerdir? Nelere iyi gelir? Nasıl Hazırlanır? hangi hastalıkların tedavisin de kullanılabilir bunları öğrenelim. 

Elma Sirkesinin Başlıca Faydaları

1)Boğaz ağrısı: Tüm boğaz ağrılarında 1 bardak suya,1 kahve kaşığı elma sirkesi katarak her saat başı gargara yapmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

2)Sivilce: Banyo yaptığınızda, çıkmaya yakın, durulandığınız suyunuza bir miktar elma sirkesi ilave edin. Cildinizin yumuşadığını ve parladığını hissedeceksiniz. Sivilceleriniz için ise; yüzünüzü su ile sulandırdığınız bir miktar elma sirkesiyle silin. Bu şekilde silmek sivilcelere neden olan bakterileri öldürecektir.

3)Migren atakları: Eşit miktarda elma sirkesini ve suyu bir kaba koyup kaynatın. Kaynattığınız suya yüzünüzü, başınızı eğerek 5 dakika kadar tutun.5 dakika sonunda ağrınızın hafiflediğini hissedeceksiniz. 

Elma Sirkesi Neye İyi Geliyor?

  • Böcek ısırmaları: Böcek ısırmalarında, cilt çatlaklarında, kurdeşen döktüğünüzde, arı soktuğunuzda, arının temas ettiği yere sürülen elma sirkesi sizi rahatlatacaktır
  • Nasır: Ilık suyun içine yarım bardak elma sirkesi koyup yarım saat buyunca nasırlı bölgeyi bu suda bekletin. Suda beklettikten sonra havlu ile kurulayıp ayak taşı ile nasırlı bölgeyi ovuşturun. Ya da eskiden beri bilinen bir yöntem olan; bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenin üzerine koyup gece boyunca sorunlu bölgede tutun. Sabah kalktığınızda Nasırınızdan kurtulmuş olacaksınız
  • VarisVarislerin yol açtığı ağrılardan kurtulabilmek için bir bezi içine sirke ilave ettiğiniz suya batırarak bacaklarınıza sarın. Bu şekilde 30 dakika bacaklarınızı havaya kaldırarak geçirin. Bu işlemi sabah akşam tekrarladığınızda ağrılardan kurtulmuş olacaksınız.
  • Halsizlik: Gece yatmadan önce bir bardak suya 1 yemek kaşığı sirke ve 1 fincan bal ilave edin. Her gece yatmadan önce bu karışımdan 2 yemek kaşığı içerseniz yorgunluktan ve uykusuzluktan eser kalmayacaktır.
  • Bulantı: Mide bulantınızı hafifletmek için ılık bir suya elma sirkesi karıştırın. daha sonra bu suya batırdığınız bezi batırıp sıkın ve daha sonra midenizin üzerine koyun.
  • Ayak ağrısı: Ayaklarınız için ayak bileğinize kadar ılık su doldurduğunuz leğene şişenin yarısını dökün. Sabahları ve akşamları 5 er dakika ayaklarınıza masaj yaparak dinlendirdiğiniz de farkı görüşeceksiniz.

Tahmin edeceğiniz üzere birçok hastalıkta usulüne uygun olarak yapıldığı takdirde Elma sirkesinin fayda sağlayacağı ortadadır. Bu bilgiler diğer sayfalarda yazılmış olan bilgilerden derlediğimiz çıkarımlarımızdır. Kesinlikle bilimsel olarak bir delile dayanan bilgiler olmayıp yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 2.774


Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir? İle Benzer Sohbet YazılarıElma Sirkesinin Faydaları Nelerdir? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?