Doğru Chat Sitesi Seçerken Sizlere Düşen Görevlerdogru sohbet odalari

Gelinen noktada İnternet üzerinde oluşturulmuş milyonlarca sektörel sitenin varlığını biliyoruz. Bu sektörlerden biri de chat siteleridir. Çoğunlukla basit tasarımları ve kullanıcıları yormayan yapıları ile hizmet verme anlayışı içerisine girmişlerdir. Bu noktada kullanıcıların tam anlamı ile seçici davranmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Beklentileriniz tam olarak nedir ilk etapta güvenliğe mi öncelik veriyorsunuz yoksa hızlı bir şekilde arkadaş bulma niyetinde misiniz? Buna benzer kendi istekleriniz sizin doğru bir sohbet sitesi tercihinizi direkt olarak etkiler.

Kendinize Uygun Sohbet Sitesi 

Her insanın duyguları, düşünceleri hayattan beklentileri gibi faktörler onu diğer insanlardan tamamı ile ayırır ve kendine özgü bir birey haline getirir. Sebepten ötürü de kullanılmak istenen arkadaşlık siteleri de birbirinden tamamı ile farklı olabilir. Duygularınızın ve o andaki eksikliğinizin kurbanı olmanızı doğrusu istemeyiz.

Kullanmak istediğiniz sitenin daha önceki geçmişine bakıp olumlu olumsuz hakkında yapılan yorumları okumanız size az da olsa fikir verebilir düşüncesindeyiz. Buna ilave olarak sitenin güvenlik sertifikası, hakkımızda ve iletişim sayfaları gibi olması gereken bilgilerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.  size uyan sohbet sitesinde olması gereken bazı önemli hususlar bunlardır. Bu gibi önemli kriterleri taşıyan yerleri tercih edebilir sorunsuz şekilde konuşmaya ve yeni arkadaşlıklar edinmeye başlayabilirsiniz.

Chat Sitelerinde Arkadaşlıklar Kurmak

Güvenebileceğiniz ve uzun süredir kullandığınız bir site olabilir. Bu demek değildir ki orası tamamı ile güvenilir bir yer. Karşınızda ki insanları bir kaç gün içende tanıma olanağımız asla yoktur. Kendinize veya karşı taraftaki kişiye fazla güven vermek tabiri caizse ise temiz kalpli olmak size ciddi anlamda zarar verebilir. Arkadaşlık kurmak ve bunu daha da ileriye taşımak için aceleci davranmamanız gerektiğinin mantıklı olabileceğini düşünüyoruz. 

Yapmanız gerekenlerden bazıları onunla uzun süre konuşmak, sizinle aynı düşüncelere ve hayat beklentisine sahip olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Frekans uyumu ilişkinin başlangıcında belki önemsenmeyebilir ancak birlikteliğin ileriki safhalarında aynı dili konuşabilmek için bunun gerekli olduğunu anlayacaksınız. 

Aşk üzerine kurulu bir arkadaşlık mı yoksa sosyal bir arkadaşlık arayışı içinde misiniz? Bu ayrımı öncelikle yapmanız gerekiyor. Bu tercihi doğru şekilde yapamamanız daha sonradan mantıklı şekilde kararlar alamamanız ve atacağınız adımların özgüvenden yoksun olduğunu kendiniz yaşayarak görebilirsiniz. 

Her İnsan İçin Doğru Olmayabilir

Size uygun gelen ve hoş vakit geçirdiğiniz yer bir başkası için aynı etkiyi gösterip yaratmaya bilir. Yukarıda bazı bölümlerde değindiğimiz farklı düşünceler, farklı arayışlar ve hayatta ki beklentilerin değişkenlik göstermesi kişisel olarak tercihlerin birbirlerinden farklılaşmasına yol açıyor. Eğer durum bu şekilde olmasaydı robotlardan bir farkımız da olmazdı. 

Diğer faktörlerden bazıları da Yetişilen ortam, Kültürel farklılıklar ve eğitim durum olarak sayılabilir. Her insanın kendine göre haklı gerekçeleri ve sebepleri olabilir. Farklı bir tercih yaptı diye onu sorgulamamız ve önyargılı davranmamız hatalı bir davranış yaptığımızı gösterir. Oysa o kişinin tercih sebeplerini dinledikten sonra fikriniz bir anda değişebilir.

Sorumluluk Tek Taraflı Değildir

Yazımızda bu ana kadar hep sizin pencerenizden olaylara bakarak bir çıkarımda bulunmaya çalıştık. Ancak karşı tarafın ne gibi sorumluluklar yüklenmesi ve üstlenmesi gerektiğine çok fazla değinmedik isterseniz bunlar nelerdir? bir göz atalım.

Eğer bir işletmeciyseniz bu işletmeyi yalnızca para kazanmak için işletiyorsanız  ayakta kalma ihtimalinizin çok az olduğunu düşünenlerdeniz. Öncelikle yapılması gereken insanların ihtiyaçlara uygun bir yer hazırlamak ve gelen öneri ve şikayetleri dikkate alarak maksimum verime ulaşmaya çalışmak bir işletmecinin temel görevlerinden biri olmalıdır.

Daha fazla talep görmek istenilmek ve beğenilmek her kişinin istediği bir durumdur fakat bunun olabilmesi için diğer insanların arkadaşlarına sizi bir şekilde önermesi gerekiyor. Kendinizin veya ekibinizin tutum ve davranışları önerilme konusunda önemli bir yer teşkil ediyor. 

Ne tür site işletiyorsanız işletin öncelikli olarak kullanıcılara faydalı ve onların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik içerikler, Söylemler, Tutumlar ve davranışlar sergilemeniz gerekmekte. 

Chat Sitelerinin Varlığı Sizlere Bağlı

Biraz önce değindiğimiz gibi bu tür yerleri bir işletme olarak düşünürsek sizler birer müşterisiniz. Sizler gerektiği yerde gerektiği anlarda tepkinizi ve protestonuzu gösterirseniz işletmeciler de kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalırlar. 

Talep görmeyen bir işyeri ne kadar ayakta kalabilir? Sanırım uzun soluklu bir hayatı olamaz. Sizlerin istek ve şikayetleri de chat sitelerinin kendilerini yenileme noktasında bir itici güce kavuşmasına zemin hazırlar diye düşünüyoruz

Sosyal Alanlar Chat Sitelerinden İbaret Değildir

Günümüzde sosyal medya ve bunun türevleri olarak karşımıza çıkan sohbet etme siteleri yeni nesil tarafından sosyal alanlar ve vakit geçirilebilecek yerler olarak görülüyor. Oysa bu tutum ve davranış bizlere göre son derece sakıncalı ve yanlıştır. 

Normal hayatta arkadaşlarınız aileniz  ve bir şeyleri paylaşabileceğiniz çok fazla arkadaşınızın olduğunu düşünüyoruz. Onlarla sinemaya, Kafeye veya diğer eğlence alanlarına gitmeyi tercih etmelisiniz. Bir ekrandan karşıya bakarak sosyal olunmadığı gibi yeni sosyal alanlarda yaratamazsınız. 

Sonuç olarak doğru chat sitelerinin tercih edilmesi ve gerekli adımların atılması sizlere bağlıdır. Kendi söylemleriniz ve yaklaşımlarınızla karşı tarafa da mesaj gönderdiğinizin artık bilincindesiniz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 936
Etiketler


Doğru Chat Sitesi Seçerken Sizlere Düşen Görevler İle Benzer Sohbet YazılarıDoğru Chat Sitesi Seçerken Sizlere Düşen Görevler yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?