Ayrılık Acısı mı? Unut GitsinHer ilişkinin sorunsuz devam etmesi düşünülemez bunu en aza indirmeyi başaranlar beraberliklerinin çok uzun süre devam etmesini sağlayabilirler. Problemlerin üstesinden gelemeyenler evliliklerini veya birlikteliklerini sonlandırma kararı alabiliyorlar. Bu iki tarafın onayı ile olduğu gibi tek taraflı bir sonlandırma da olabilir. Burada üzen ve üzülen tarafın olmaması önemlidir ancak çoğu ayrılık bu şekilde olmuyor muhakkak üzülen bir taraf oluyor. 

Ayrılık kolay kaldırılabilir bir durum değildir. Kimi insanlar bundan aşırı derece de etkilenebilirler hem ruhen hem bedenen kişi yıpranabilir. Gerekli önlemler alınmazsa ayrılık acısı depresyona bile dönüşebilir. Ayrılık acısı nasıl geçer? Ayrılık acısının unutmanın yolları ve bu acı ne kadar sürer? Sizlere bazı tavsiyelerde bulunup bu olumsuz durumun üstesinden nasıl geleceğinizi anlatacağız.

Unutmanın Yollarını Arayın

Öncelikle onu hatırlamaktan vazgeçmelisiniz. Onu hatırlamak istemiyorsanız ona ait ne varsa bir köşeye atın gitsin. Resimler, Hediyeler ve buna benzer eşyaları görmeyeceğiniz bir yere atın gitsin. Unutma sürecini hızlandırmak için muhakkak bunları yapın. Tabiri caizse gamsız olmalısınız. Olumsuz düşünceleri bir kenarı atarak bundan sonra hayatınıza nasıl devam etmeniz gerektiği hakkında yeni planlamalar yapmalısınız.

Daha önce onunla vakit geçiriyordunuz ve günün nasıl sonlandığını bilmiyordunuz. Ama artık o yok ve günler sizin için sıkıcı geçmeye başlamış ve kendinizi bir boşluğun içinde bulmuş olabilirsiniz. Boşluğa düşmemek için sevdiğiniz aktivitelere yönelin ve kendinize bir uğraş bulun. Sinemaya gitmek, kitap okumak, spor yapmak gibi uğraşlar sizin kafanızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Evde oturup aynı düşüncelerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Çıkın dışarıya biraz alışveriş yapın ve yeni yerler keşfedin.

Çevreniz En Büyük Destekçiniz

Bu zorlu ve badireli durumdan kurtulmanız da ki en önemli etken aileniz ve arkadaşlarınızdır. Samimi olduğunuz arkadaşlarınız size bu konuda telkin de bulunabilir ve ayrılık acısını unutmanız da yardımcı olabilirler. Aynı şekilde ailenizde gerekli ilgi ve alakayı gösterdiğin de size yoran ve üzen üzüntüleri bertaraf edebilir hayatınız da yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Bunun her şeyin sonu olduğunu düşünmemeniz gerekiyor. Bunu yaşayan sadece siz değilsiniz sizden önce bunu yaşayanlar olduğu gibi sonra da bu sorunu yaşayanlar mutlaka olacaktır. Hayatta daha büyük sorunların olduğunu asla unutmayın. Ayağa kalkın ve kendinize gelin hayat her şeye rağmen yaşamaya ve keşfetmeye değerdir.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Ayrılık Acısı mı? Unut Gitsin İle Benzer Sohbet YazılarıAyrılık Acısı mı? Unut Gitsin yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?