Seçici Davranıyorsanız Yalnız Kalabilirsiniz

yalnız kalmanın sebepleri

Seçici Davranmak Sizi Hataya Götürür

Yeni bir ilişkinin fitilini ateşlemek istiyorsunuz ve yaptığınız denemelerden başarılı sonuç alamıyorsanız muhtemelen hatayı karşı tarafta değil de kendiniz de aramalısınız. Kendi hatalarınızı kabul etmek ve onunla yüzleşmeye alışmanız gerekecek. Neden yalnızım, Yalnızlığın sebepleri nelerdir?, Yalnız kalmanıza yol açan birkaç sebebi sizler için derledik.

En iyisi olsun mu istiyorsunuz? Hiç kimse kusursuz değildir ve birlikte olduğunuz kişide de muhakkak kusurlar bulunacaktır. Mükemmeli aramak sizi beklenmedik bir anda yalnız bırakabilir. Bu güne kadar birlikte olduğunuz erkeklere aslında yeterince şans vermemişsinizdir. Küçük bahanelerle ilişkinizi sonlandırmışsınızdır.

Bu bahaneler arasında saçları yeterince gür olmayan, Dans etmesini bilmeyen veya konuşurken çok fazla dikkatli olmayanlar örnek gösterilebilir. Peki siz ne kadar mükemmelsiniz? Egonuzu ve öz güveninizi bir kenara bırakıp gerçeklerle yüzleşin. Yaşam çizgi romanlarda, Filmlerde veya masallarda ki gibi bir rol oynamaz. Hayatı iyi veya kötü olsa da bir yerinden tutmak gerekir.

Nereye Kadar Bekleyebilirsiniz?

Ben beklerim mutlaka onu bulacağım düşüncesinde misiniz? Biraz daha beklerseniz yaşınızın bir hayli ilerlediğine şahitlik edebilirsiniz. Sonuç da ne olacak? Kendinizi sinir ve stres harbinin ortasında bulacaksınız. Doğru kişi gelip asla sizi bulmaz sizin onu aramanız gerekli.

Partner adayını bulmak için sosyal olmaya özen gösterin sık sık dışarıya çıkın. Tanıştığınız kişiyi yakından tanımaya çalışın onunla kesinlikle dışarı da buluşup konuşun. Ancak doğru zaman ve yerde olduğunuzdan emin olun.

Yanlış Seçim Yapmayın

Yanlış flört adayını seçmiş olabilir misiniz? Bunu nereden bilebilirim zamanla onu tanıyacağım dediğinizi duyar gibiyim. Burada ki yanlış seçim flört etmek istediğiniz kişinin evli olmasıdır. Bunu biliyorsunuz ve çok da önemsemiyor musunuz? Oyunu başından kaybetmişsiniz demektir. Boşanma sürecinde olan birisine bile yaklaşmamanız sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Boşanma nedeninin gerekçesi erkek taraflı ise işiniz daha da zor olacak. Bazı alışkanlıkları değiştirmek sanıldığından çok daha zordur.

Nedir bu erkek taraflı boşanma sebebi? Örneğin bir ihanet ve aldatma olabilir mi? Bunun olduğunu düşünürsek ilerleyen dönem de bunun sizin başınıza gelmeyeceğinin bir garantisi var mı? Elbette yok yanlış erkeği seçerek bir kez daha hayallerinizi ertelemek zorunda kalmayın.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Flört ederken dikkat edilmesi gerekenler

    Flört dönemi iki kişinin bir ilişkiye başlayıp ...

kadınlar ile nasıl flört edilir

Bir kadınla flört ederken yapılacak en iyi şey vücut dilini doğru ...

Karşı tarafın hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayabilirim

Karşı tarafın kişinin kendisinden hoşlanmadığı anlamak aslında çok zor ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status sohbet sohbet sohbet sohbet sohbet, chat, sohbet odaları sohbet Sohbet