İlişkide Saygıyı Korumanın Yolları

ilişki de saygı nasıl korunur?

Karşılıklı olarak ilişkide saygıyı korumak öncelikle kişilerin ayrı ayrı kendilerine olan saygılarını yitirmemesi ile başlar. Bir kişiyi sevmek, onunla bir gelecek düşlemek demek zaman zaman şapkayı önünüze koyup ilişkinin evreleri hakkında kafa yormanızı gerektirebilir.

Bunu yaparak kendinize olan saygınızı koruyup, mutlu ilişkinize olan sonsuz inancınızı bir kez daha karşınızdaki kişiye kanıtlamış olursunuz. Bazı şeyleri tolere etmek veya görmezden gelmek zorunda olabilirsiniz ama bunları yaparken özgürlüğünüzden taviz vermemenizi öneriyoruz.

Bunu bir defa yaptığınız takdirde ikinciye, üçüncüye ortam hazırlamış olursunuz. Böylece karşınızdaki insanın esiri haline gelip, saygıdan sevgiden bir haber bir birliktelik sürdürür hale gelirsiniz.

Vaatler Vermeyin

Aslında günümüzdeki ilişkilerin bitme sebepleri arasında başı çeken, birlikteliğin başlangıcında kişilerin birbirine verdiği vaatler. Başlarda kılık kıyafete özen gösterme vaadi aylar sonra bir ilişkinin bitme nedeni oluyor. Ya da evcimen olduğunu söyleyen erkeğin evin yolunu unutması kadın cephesinden artık katlanılması imkansız bir hale dönüşüyor.

Bu yüzden ilişkinizin ilk gününde nasılsanız aylar sonra da aynen öyle olun. Birbirinize beklenti oluşturacak vaatler vermeyin. Yapamayacağınız işleri üstlenmeyin ve kaldıramayacağınız taşın altına elinizi koymayın. Unutmayın bu tip şeyler karşınızdakine zarar verdiği ölçüde sizleri de yıpratacaktır.

Karşınızdakinin Gözünden Olaylara Bakın

Kavga veya ufak tartışmalar sırasında lafları peşi sıra saydırmadan evvel tüm haklılığınızı bir kenara bırakıp kendinizi karşınızdakinin yerine koyun. Onun penceresinden olaylara bakın ve hassasiyetlerini unutmayın.

Karşınızdaki insanın hoşuna gitmeyecek ve onu içten içe üzecek şeyleri yapmaktan sakının. Onunla sohbet edin ve sorunlarınızı dile getirmekten kaçınmayın. Unutmayın, o sizin düşmanınız değil ve siz birbirinizi sevdiğiniz için berabersiniz. Dolayısıyla daha mutlu yarınlar için ilişkide anlayış olmazsa olmaz.

Affetmeyi Öğrenin

Affetmeyi alttan almak olarak düşünmeyin. Bir insanı sevdiğiniz için affetmek, hatalarını görmezden gelmek ve ufak detaylara takılmamak sizin onun karşınızdaki aciziyetiniz anlamına gelmez. Bu ona değer verdiğiniz için belli başlı şeylerde gururunuzu bir kenara koyup sevginizi ön plana aldığınızın göstergesidir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Flört ederken dikkat edilmesi gerekenler

    Flört dönemi iki kişinin bir ilişkiye başlayıp ...

kadınlar ile nasıl flört edilir

Bir kadınla flört ederken yapılacak en iyi şey vücut dilini doğru ...

Karşı tarafın hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayabilirim

Karşı tarafın kişinin kendisinden hoşlanmadığı anlamak aslında çok zor ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status sohbet sohbet sohbet sohbet sohbet, chat, sohbet odaları sohbet Sohbet