Evlenmeyi Düşünüyorsanız Bunlara Dikkat Edin

Onu Yeterince Tanıyor musun? 

Evlenmek çok ciddi bir olaydır. İnsan hayatın da önemli bir yeri teşkil eder ve bazen kırılma noktası olarak görülür. Normal biyolojiye ve kafa yapısına sahip insanlar evliliği normal bir durum olarak karşılar. Çok küçük bir kısım ise evliliği soğuk bakar ve bunu istemez. Bunun altında da çok farklı sebepler bulunur. Bu konuyu evlilik düşüncesi sizi korkutmasın başlıkla yazı da detaylı şekilde inceledik.

Pek ala Evlenmeden önce nelere dikkat edilmeli, Eş seçimi nasıl olmalı ve yapılmaması gerekenler nelerdir? ayrıntılı olarak dikkat etmeniz konulara değinerek ilerde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçme noktasında biraz da olsa yardımcı olmak istiyoruz.

Kaliteli Vakit Geçirin

Karşınızda ki kişiyi ne kadar tanıyorsunuz? Uzun süre onunla vakit geçirmek, eğlenmek ve birlikte olmak onu yeteri kadar tanıdığınız anlamına gelmez. Zamanın burada çok önemli olduğu söylenemez önemli olan onunla nasıl süre geçirdiğinizdir. Onu iyi analiz etmeniz gerek. Konuşmalar esnasında mutsuzluk, mutluluk, kıskançlık, kızgın ve sinirli tutumlarını görmezden gelmeyin. Bunlar insanın davranış ve duygusal eylemleri olduğu kadar ruh halini de gösterir.

Çocuk İstiyor Mu?

Çocuk evliliğin bir meyvesidir. Eşler arasında bu konu yüzünden sıklıkla anlaşmazlıklar ortaya çıkıyor. Bir taraf isterken diğer taraf istemeyebilir. Seçmiş olduğunuz kişinin çocuk isteyip istemediğine dikkat edin. Evliliğinizin ilerleyen zamanlarında büyük bir sorun haline gelebilir ve mutlu çift olabilme imkanı varken bu yüzden aile düzeniniz bozulabilir.

Aranıza Para Girmesin

Tutumlu mu? yoksa savurgan bir yapısı mı var? Ekonomik gelir bir ailede olmazsa olmaz durumlardan biridir. Siz tutumlusunuzdur o çok savurgan ve fazla hesap yapmayan biri olabilir bu şekilde ki bir birliktelik mutlu olmanıza müsaade etmez. Evlilikten önce muhakkak konuşulması gereken konulardan biri de budur. Siz birikim yapmak isterseniz ancak o bunu pek de aldırış etmez böyle olunca da anlaşmazlık ortaya çıkar.

Kayda değer önemli konular bunlardır küçük de olsa sorun çıkartabilecek hususlar ise yemek yapmak, hobiler ve hayvan beslemektir. Eşiniz hayvan sevmeyebilir, Farklı bir yemek kültürüne sahip olabilir veya sizin hobileriniz ona ters geliyor olabilir. Bu farklılıklar ufak görünse de bir takım sorunların oluşmasına zemin hazırlarlar. Bu konuları karşınız da ki ile konuşmanız da yarar var.

 

 

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Aldatan kadın nasıl davranır?

Özellikle Türk toplumunda aldatan tarafın erkeklerin olduğunu düşünülse de ...

Monoton evliliği canlandırmanın yolları

İlişkilerde ve evlilikler de çiftlerin en büyük şikâyetçisi oldukları ...

Kadınların erkeklerden beklentileri

Genel kanı kadın ve erkeklerin birbirlerine karşı zıt olarak yaratılması ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status