Bir Kadınla Flört Nasıl Olmalıdır?

kadınlar ile nasıl flört edilir

Bir kadınla flört ederken yapılacak en iyi şey vücut dilini doğru kullanmaktır. En önemlisi ise göz temasından kaçınmamak ve olabildiğince bunu gerçekleştirmektir.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin her birey kendisine bakıldığını ve bunun hoşlanma sebebiyle yapıldığı anlamaktadır. Diğer yandan kurulacak göz temasının dozunda bir şekilde gerçekleştirmek ve doğru zamanlama ile gerçekleştirmek de oldukça önemlidir.

Göz Göze Gelmekten Çekinmeyin

Hoşlanılan kadın ile sık sık göz göze gelmeye çalışılmalıdır. Karşı tarafın gösterdiği bu çaba kadının hemen dikkatini çekecek ve aynı şekilde o da karşı tarafa bakmaya başlayacaktır. Diğer yandan kurulan göz teması karşı tarafı rahatsız etmeyecek düzeyde tutulmalıdır. Karşı tarafı rahatsız eden uzun göz temasları çekici olmak yerine itici bir çerçeve çizmektedir.

Daha ilişkiye bile başlamadan karşı tarafı sürekli kıskanmak ve bu nedenle onu bunaltmak kesinlikle doğru bir davranış değildir. Flört döneminde ne çok ilgisiz olmak ne de çok kıskanç olmak karşı tarafı etkileyen davranışlar arasında yer almaz.

Bunun yanı sıra sürekli eski ilişkilerden bahsetmek ve karşı tarafın eski ilişkilerini sormak, onlardan konu açmak hatta kişinin kendisini onlarla kıyaslaması kadının kendisini uzaklaştırmasına neden olmaktadır.

Güç Gösterisini Abartmayın

Kadınların karşısındaki erkeği güçlü ve sağlam görmek istedikleri doğru olsa da bunu abartılı bir şekilde gerçekleştirmek yanlış bir harekettir.

Sürekli baskıcı hareketlerde bulunmak, kadını kısıtlamak, kıskançlık göstermek ya da sürekli sözü kendisine almak kadınların güçlü bulduğu tavırlar içerisinde yer almaz. Bunlar yerine doğru yerde ve zamanda yapılan sağlam duruş ve kendinden emin hareketler kadınların ilgisini çekmektedir.

Kadınlar ile flört ederken ne kadar değer verildiğinin gösterilmesi son derece önemlidir. Mutlaka maddi değeri olan bir hediye alarak ya da gidilen yerlerde maddi olarak kadının elini cebine attırmayarak bu değer gösterilmez.

Örneğin yağmurlu havalarda dışarı çıkacaksa şemsiye almasını söylemek, kışın hasta olmaması için kalın giyinmesini söylemek, hastalandığında ona tavsiyelerde bulunmak gibi şeyler kadınların kendilerini değerli hissetmesini sağlamaktadır.

Diğer yandan gidilecek buluşma yerleri konusunda ya da yiyecek içecek konularında en güzelini seçmek yerine karşı tarafın sevdiği şeyleri seçmek de kadınları çekecek bir davranıştır.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Aldatan kadın nasıl davranır?

Özellikle Türk toplumunda aldatan tarafın erkeklerin olduğunu düşünülse de ...

Monoton evliliği canlandırmanın yolları

İlişkilerde ve evlilikler de çiftlerin en büyük şikâyetçisi oldukları ...

Kadınların erkeklerden beklentileri

Genel kanı kadın ve erkeklerin birbirlerine karşı zıt olarak yaratılması ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status sohbet