Ayrılık Sonrası Oluşan Depresyona Dikkat

Ayrılık sonrası oluşan depresyona dikkat

 

Uzun soluklu flört dönmeleri ve evlilikler aradan yıllar geçtikten sonra bile sonlanabiliyor.  Hayat bu şekli ile bizlere tozpembe olmadığını gösteriyor. Ayrılık acısından ziyade kişilerin karşılaştığı en önemli sorun depresyondur.

Bir çok sorunun çözümünün olduğu günümüzde ayrılığın getirdiği depresyon ile de çok rahat mücadele edebiliriz. Yapmamız gereken bu olayı unutup farklı bir çerçeveden dünyaya bakmak. Yapılan hatalar genellikle bilindik ve tanıdık bu hatalar nelerdir bunları açıklayalım.

Ayrılık Sonrası Depresyonun Sebepleri

Evinize kapanıp kalmayın çıkın dolaşın. Duygusal müzikleri dinlemeyi bırakıp hareketli müzik seçimleri yapın. Arkadaşlarınız ile görüşmeyi asla ihmal etmeyin. Bu gibi davranışlar sergiliyorsanız depresyona yakalanma ihtimaliniz oldukça kuvvetli. Neden temiz havanın tadını çıkarmıyorsunuz? Hem bol oksijen alırsınız hem de güneş ışığının teninizi ısıttığını hissedersiniz.

Uzun süren ilişkilerin sonlanması durumun da arkadaş çevrenizin azaldığını göreceksiniz ki bu doğal bir durumdur. Yıllardır beraber olduğunuz kişinin çevresi sizin de çevreniz olmuştur. Yakın arkadaşlarınızla görüşüp konuşmayı asla ihmal etmeyin.

Hobilerinize Yönelin

İlişki döneminde kişiler hobilerini yapmak için fazla vakit bulamazlar aslında vakitleri vardır ancak karşıda ki kişiye cazip gelmiyordur ve bu hobi faaliyetlerini ertelemek zorunda kalırsınız. İşte size bir fırsat yapmak istediğiniz ne varsa özgürce yapıp hayata ben buradayım diyebilirsiniz.

Spor yapmayı neden düşünmüyorsunuz? Düzenli olarak spor yapmanız vücudun salgıladığı endorfini asgari düzeye indirerek moral seviyenizi yukarı çeker ve daha enerjik olursunuz. Sabahın erken saatlerinde ve akşamları yapmanız daha faydalı olacaktır.

Kendinize Can Yoldaşı Bulun

Yanınızda bir paticiğin olması çok iyi olacaktır. Kedi veya köpek gibi canlılar insanlara en yakın canlılardır. Yalnızlığınızı bir pati arkadaşı ile giderebilirsiniz. Bu güne kadar bir hayvan beslemediyseniz yakın arkadaşlarınızın hayvanlarını sevebilirsiniz.

Hayat bir kişiden ibaret değil. 3 yıl öncesine kadar onu tanımıyordunuz bile varlığından bile habersizdiniz hayatınız da ne gibi bir probleme yol açtı? Cevap açmadı. Bu durumu da bu şekilde değerlendirmek gerekiyor. Tabiri caizse iki insanın frekans ayarları hiçbir zaman yüzde yüz birbirine uyumlu olamaz. Eğer böyle olsaydı evlilik yapanların hiç biri boşanmazdı.

Ayrılık sonrası oluşan depresyon ve benzeri kötü durumlarla karşılaşmamak için düşünce yapınızı ve bakış açınızı değiştirin.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Aldatan kadın nasıl davranır?

Özellikle Türk toplumunda aldatan tarafın erkeklerin olduğunu düşünülse de ...

Monoton evliliği canlandırmanın yolları

İlişkilerde ve evlilikler de çiftlerin en büyük şikâyetçisi oldukları ...

Kadınların erkeklerden beklentileri

Genel kanı kadın ve erkeklerin birbirlerine karşı zıt olarak yaratılması ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status