Arkadaşlık Sitesinde Nasıl Davranmalısınız?Arkadaşlık sitesinde nasıl davranmalısınız

Bilgisayar başından tanışacağınız insanlara karşı nasıl bir tavır sergilemeniz gerektiği konusunda şüpheleriniz varsa öncelikle nasıl bir insan olduğun

uzu bilin. Mesela gerçek hayatınızda ciddi, şaka kaldıramayan birisiyseniz sırf arkadaş edinmek için arkadaşlık sitelerinde olmadığınız birisiymiş gibi davranmak zorunda değilsiniz.

Eğer konuştuğunuz kişiyle ileriye dönük bir muhabbet içerisine girerseniz ve yüz yüze buluşma kararı alırsanız karşınızdaki kişi sizin tanıdığı kişiden farklı olduğunuzu eninde sonunda öğrenecektir. Ayrıca, olmadığınız birisi gibi davranmak sizi yoracak, yıpratacaktır.

İçinizden geldiği gibi davranmak başlı başına bir samimiyet göstergesidir. Bu yazımızda arkadaşlık sitelerinde tanışacağınız yeni insanlara nasıl davranmanız gerektiğine değineceğiz.

Olduğunuz Gibi Görünün

Arkadaşlık sitelerinde kendi profil resmini kullanmayıp bir başka kişinin profil resmini kullanarak insanlarla konuşmaya çalışan azımsanmayacak kadar çok büyük bir kitle vardır. Bu kişiler kendilerine yeterince güvenmediği için ya da öz güven problemi yaşadıkları için böyle bir şey yaparlar.

Eğer arkadaşlık sitesine sadece boş vakitlerinde giriyorsanız ve amacınız ciddi arkadaşlıklar kurmak değilse bunu yapmanız normal karşılanır. Ancak arkadaşlık sitelerinin sıkı takipçisiyseniz ve burada tanışacağınız kişilerle ortak vakitlerinizde bir araya gelmeyi düşünüyorsanız çakma bir profil resmi birçok şeyi başlamadan bitirir. Olduğunuz gibi görünmekten çekinmeyin. İnsanların sizi sırf siz olduğunuz için sevmesine müsaade edin.

Sahici Olun

Karşınızdaki size yaşam şartlarınızla alakalı sorular sorarsa dürüstçe yanıtlayın. Sahici olun ve nasıl bir yaşam sürmekteyseniz soran kişilere de üzerine koyarak anlatmayınız. Uzun vadeli ilişkilerde bunlar tarafların isteklerinin karşılanmaması, vaadlerinin yerine getirilmemesi gibi sonuçlar doğurur.

Bu da maalesef ki birçok şeyin daha başlamadan bitmesine neden olur. Unutmayın, arkadaşlık sitelerinde tanıştığınız insanlara hesap vermek, zengin görünmek zorunda değilsiniz. Yaşamadığınız bir hayattan söz etmek konuşma ilerledikçe sizi çıkmazlara sokacaktır.

Normal yaşantınızda arkadaşlarınıza karşı tavrınız neyse arkadaşlık sitesinde de aynen o şekilde davranın. Abartmaktan kaçının, karşı tarafın hoşuna gidecek diye kişiliğinizden taviz vermeyin. Bunları yaparsanız hem sohbet sitelerindekilerin kişiliğinizi öğrenmesini sağlarsınız hem de ileriye dönük ciddi ilişkilerde kimseyi yarı yolda bırakmamış olursunuz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Arkadaşlık Sitesinde Nasıl Davranmalısınız? İle Benzer Sohbet YazılarıArkadaşlık Sitesinde Nasıl Davranmalısınız? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?