Arkadaşlık Sitelerinin Olumsuz Yanları Nelerdir?Arkadaşlık sitelerinin olumsuz yanları nelerdir

Arkadaşlık siteleri diye nitelendirilen siteler, İnternet’te dolaşan kişilerin vakitlerini yeni ilişkiler kurarak değerlendirmesini sağlayan sitelerdir. Bu sitelerde insanlar kendi şehrinden hatta bazen kendi ülkesinden olmayan kişilerle ekranı başında tanışabiliyor, muhabbetini ilerletebiliyor.

Oturduğunuz yerden farklı hayatlara dokunmak isterseniz arkadaşlık sitelerinde birçok insan sizinle konuşmak için sabırsızlanmaktadır. Günümüzde birçok sosyal medya uygulaması var ve hemen hepsinde hatırı sayılır zamanlar geçiriyoruz.

Bazısında çevremizdeki insanların fotoğraflarını görüyoruz, bazısında durumlarını okuyoruz. Öyle ya da böyle bunu devam ettirdikçe istemsiz olarak bir sosyal medya bağımlısı oluyoruz. Bu yazımızda sizlere arkadaşlık sitelerinin olumsuz yanlarından bahsedeceğiz.

En Önemlisi: Bağımlılık

Her sosyal medya iletişim ağında olduğu gibi arkadaşlık siteleri de sizlerde internet bağımlılığı oluşturabilir. Ön yargılarınızı yıkarak girdiğiniz sohbet sitelerindeki sıcak ve arkadaş canlısı ortamı gördükten sonra normal yaşantınıza dair birçok şeyi süzgeçten geçireceksiniz.

Eğer gündelik yaşamınıza zarar vermeden sohbet sitelerini kullanırsanız bunu bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Oradaki birçok insan gündelik hayatında aradığını bulamayan kişilerden oluşmaktadır. Siz de o samimi ortama tanıklık edince arkadaşlık ilişkilerinizi ve onlara karşı olan tavrınızı yeniden şekillendireceksiniz.

Doğru insanlar normal hayatımızda karşımızda çıkmadıysa internette de yok değillerdir. Zaten interneti güzel yapan şeylerden bir tanesi de bambaşka bir şehirde olan insanı klavyenizin başında tanıyabilme imkanı sunmasıdır. Yine de bağımlılık konusunda hassas olmaya özen gösteriniz.

Bilgileri Paylaşma Sonucunda Gelen Maddi Manevi Hasar

Arkadaşlık sitelerinde karşı tarafla paylaşılmaması gereken şeyleri …. yazımızda derlemiştik. (site içi linkleme) Bu yazımızı okuduktan sonra sizler de anlayacaksınız ki karşı taraf ne kadar güvenilir olursa olsun belli başlı şeyler bir çırpıda söylenmemeli.

Söylemek gibi bir hataya düşerseniz hem maddi hem de manevi olarak başınız ağrıyabilir, hasar görebilirsiniz. Nasıl ki normal yaşantımızda özel bilgilerimizi kardeşimize dahi söylemiyoruz, sohbet sitelerinde de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekir.

Bunlar dışında sizlere güven problemi oluşturabilecek her hangi bir şey yoktur. En az diğer sosyal medya hesaplarınız kadar güvenli olan arkadaşlık sitelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.Arkadaşlık Sitelerinin Olumsuz Yanları Nelerdir? İle Benzer Sohbet YazılarıArkadaşlık Sitelerinin Olumsuz Yanları Nelerdir? yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?