Arkadaşlık Sitelerinde Tanışma MesajlarıArkadaşlık sitelerinde tanışma mesajları

İnternette sık sık karşınıza çıkan arkadaşlık siteleri sosyal ortamda yeni ilişkiler kurmak isteyen kişilerin bulunduğu yerlerdir. Bu siteler sanılanın aksine iyi niyetinizi suiistimal eden tehlikeli tiplerle dolu değildir. Sohbet sitelerine giriş yaptığınız ve bir müddet kullanmaya devam ettiğinizde sizler de göreceksiniz ki oradaki insanların normal hayatınızdaki insanlardan pek bir farkı yok.

O insanlar da sizler gibi sosyal hayatındaki yalnızlıktan bir nebze kurtulmak adına orada bulunuyorlar ve yeni iletişim ağları kurmaya çalışıyorlar. Bu alemde yeniyseniz ve arkadaşlık sitesinde ilk mesaj nasıl olmalı diye düşünüyorsanız bu makalede sizlere bu konuda bilgi vereceğiz.

Girişken Olun

Öncelikle yazmak istediğiniz kişiyi ertelemeyin. Bir başka zaman yazarım diye düşünmeyin çünkü sizin yazmadığınız her an bir başkası tanışmak istediğiniz kişiye yazıyor ve iletişim ağı kuruyor. Yani çekingen olmak sosyal hayatta olduğu gibi sohbet sitelerinde de kaybettiriyor.

Yazmak istediğinizde yazın, konuşmanızı sonlandırmak istediğiniz uygun bir dille sonlandırın. Kafanızı dağıtmak, eğlenmek, normal hayatınızdaki insanlardan uzaklaşmak için girdiğiniz sitelerde ne siz birisinin vaktini çalın, ne de sizin vaktinizin çalınmasına müsaade edin.

Sohbet Sitesinde İlk Mesaj Metni Nasıl Olmalı?

Öncelikle dış görünüşünü beğendiğiniz kişiye yazmadan evvel argodan uzak, kibar bir ifadeyle ilk mesajı atın. “Merhaba, Nasılsın, Naber” benzeri klasikleşmiş girişlerdense karşınızdaki kişinin dikkatini bir anda sizde toplayacak, hatta okuduğunda ufak bir tebessüm ettirecek metin yazmanız daha sağlıklı olacaktır. Profil resmiyle ilgili kibar bir yorum yollamak kişinin size teşekkürü ile devam edecek bir konuşmayı başlatacaktır.

Gündelik hayatınızda yeni arkadaşlar edinirken takındığınız ciddi ve kibar tavırdan sohbet sitelerinde de taviz vermemelisiniz. Karşınızdaki insan sizi ilk etapta görmeyeceği için sözleriniz silahınız olacak. Ve dediklerinizden etkilenen insanlar sizinle daha uzun soluklu konuşmalar içerisine girecek.

Size belki küçük sırlarını verecek belki de bir konuda fikrinizi alacak. Ve bu da ilk etapta istediğiniz kişiyle bir sohbet içerisine girmekle başlayacak. Saygınızdan taviz vermeden, çizginizi koruyarak ve dikkat toplayıcı girişler yaparak sohbet sitelerinde birçok arkadaş edineceğinizden emin olun.

quote önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 3.319


Arkadaşlık Sitelerinde Tanışma Mesajları İle Benzer Sohbet YazılarıArkadaşlık Sitelerinde Tanışma Mesajları yazına yapılan yorumlar

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?